הנה הקיץ

02 אוג

הנה הקיץ

בלוג הברזל, כללי, עבודות 2 Responses

"שלום, אתם יודעים לבנות גם פרגולות דקורטיביות?" "ברור, מתי מתחילים?" ככה, פחות או יותר, התנהלה השיחה הראשונה בינינו לבין המעצבת רבקה סרור (http://www.rebeccaseror.com/) שהובילה אותנו לבנות את אחת הפרגולות היותר יפות שראינו.

לדירה בקומה השישית בבניין חדש ביפו יש מרפסת ענקית שצופה ישירות אל הים. המרפסת שטופת שמש ופשוט "דורשת" שישבו בה, יירגעו וייצפו אל הים. הבעלים ביקשו להקים פרגולה שתיתן שטח צל גדול בחלקה הצפוני של המרפסת. על מנת לא להחשיך את הסלון אליו צמודה הפרגולה המטרה הייתה לייצר צל חלקי, ככה שהישיבה תחת הפרגולה תהיה נעימה אך עם זאת מרבית האור והשמש יוכלו לחדור.

20160720_112734

ההגדרות של הלקוח היו מאוד ברורות: על הפרגולה להיות בעלת מראה מודרני, מוקפד ומעוצב. דרישה נוספת הייתה שהפרגולה הייחודית תשתלב כהמשך ישיר של הדירה ותהיה בעל מראה נקי ומינימלי ככל האפשר.

20160720_112729

האתגר הגדול ביותר איתו התמודדנו נבע ממידות הפרגולה. הקמת פרגולה תלויה (ללא חיזוק לקרקע כלל) במידות של 9*5 מטרים במרפסת בקומה השישית עם קו ישיר לים ולרוחות שבאות ממנו אינה דבר מובן מאליו, בוודאי לא כאשר רוצים לשמור על קונסטרוקציה מינימלית ונסתרת ככל האפשר.

IMG-20160801-WA0012

הפתרון היה לייצר קונסטרוקציה נושאת מפרופילי ברזל. הקונסטרוקציה מסיבית מאוד על מנת לעמוד בתנאי הרוח והגודל הקיימים אך, יחד עם זאת היא נסתרת לחלוטין. עיצבנו עבור הלקוח סדרת פנלים דקורטיביים מאלומיניום על פי תמונת השראה שהועברה אלינו. הפנלים נחתכו בחיתוך לייזר ועברו כיפוף מכני מדויק על מנת שיתחברו אל הקונסטרוקציה באופן מדויק. כאשר הפנלים "יושבים" במקומם על הפרגולה הם יוצרים רצף ויזואלי ומסתירים את הקונסטרוקציה הנושאת מעליהם. כמובן שכל חומרי הגלם מרמת הפרופיל וכלה ברמת הבורג עברו טיפולי שטח מתאימים על מנת לעמוד בתנאי האקלים והסביבה.

לאורך כל הדרך, משלב השיחה הראשונית ועד לסיומה של העבודה ייצרנו הדמיות, עדכונים ושינויים על פי דרישות הלקוח על מנת שהתוצאה הסופית תהיה לא פחות ממדהימה. כעת, כל מה שנותר הוא לשתות כוס משקה קר ולאכול אבטיח (עם גבינה בולגרית, כמובן!!) מול הים ולהנות מהצל.

 

כשמגיע אז מגיע, קרדיטים:

עיצוב: רבקה סרור (http://www.rebeccaseror.com/)

הנדסה: א.מ.ן הנדסה אזרחית

 2 תגובות

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

 1. אורי

  2 באוגוסט 2016 at 17:38

  להבנתי פרגולה מעבר להיותה אלמנט פיסולי דקורטיבי היא אמורה ליצר צל.
  עפ"י התמונות כתמי השמש משמעותיים. לא זו הכוונה בהגדרה של רשת צל 60% או דומה
  אני לא הייתי מסתתר מהשמש באמצעותה

  הגב
 2. ענת

  2 באוגוסט 2016 at 16:45

  וואו…עבודה מדהימה!!

  הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

תוכנית החלוקה 1 במאי 2016 מחיצת ברזל דקורטיבית חור בלבנה 14 ביוני 2017