linkin park

19 יול

linkin park

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

בזמן שכולנו היינו רוצים לגור ליד הטבע ולראות קצת ירוק כשאנחנו מביטים מהחלון יש כאלה שיש להם גישה פרטית לפארק מלכותי בלונדון.

בית בחיפוי מתכת מחוררת

Ladderstile House גובל בפארק ריצ'מונד, הפארק המלכותי הגדול ביותר בלונדון. לבעלי המגרש והבית זכויות היסטוריות לשימוש בלעדי בשער שמוביל היישר מן האורוות (שקיימות גם בבית המשופץ) אל הפארק. על מנת לנצל היטב את המזל שנפל בחלקם של בעלי המגרש, משרד האדריכלים הלונדוני Threefold Architects תכננו בית מודרני שעם 320 מ"ר של חלונות מאפשר לדיירים להנות ולהרגיש בפארק לא רק כאשר הם בטיול עם הסוסים…..

מתכת מנוקבת CNC לחיפוי

מעבר לגישה פרטית לפארק, בבית אפשר למצוא, בין השאר, בריכה מקורה ומחוממת, מרתף יין ואורוות.

ladderstile17

הבית בן שתי הקומות בנוי סביב חצר פנימית גדולה ומספר חצרות "לווין". המעברים בין חללי המגורים והחצרות יוצרים חיבור רציף בין הבית שבפנים לטבע שבחוץ. שימוש נרחב בזכוכית ובמתכת מנוקבת דיגיטלית (CNC) מאפשר שטיפה של כל החלל בהרבה מאוד אור טבעי.

ladderstile6

קומת הקרקע של הבית בנויה מעץ. רשת של קורות עץ חשופות מחלקות את החלל בציר צפון דרום על מנת ליצור הפרדה בין החללים הציבוריים והפרטיים. הסלון ויתר החללים הציבוריים נמצאים בצידו המזרחי של המגרש, תחת קורות העץ החשופות ומאחורי 320 מ"ר של חלונות זכוכית גדולים. בצידו המערבי של המגרש נמצאים חדרי האורחים, שירותי האורחים, מחסנים והאורוות. הבריכה מפרידה/מקשרת בין שני האגפים.

ladderstile20

בעוד קומת הקרקע עטופה כולה בויטרינות זכוכית גדולות ששוטפות את הקומה באור, הקומה השנייה מחופה במעטפת מתכת שנוקבה בניקוב CNC.

ניקוב נירוסטה CNC

לעומת החלונות בקומת הקרקע שמחברים את הבית אל הפארק פיזית וויזואלית, מעטפת המתכת (נירוסטה במקרה זה) שמכסה את כל היקף הקומה מאפשרת פרטיות ובידוד של קומה השנייה המכילה את חדרי השינה.

ladderstile3

למרות שלכאורה מעטפת מתכת בניקוב CNC אינה מאפשרת חיבור אל החוץ כפי שמאפשרת הזכוכית, ניקוב ברמה של כ -50% יוצרת פאנלים מאווררים מאוד. האדריכלים בחרו לייצר דוגמת ניקוב ייחודית ולא בחרו בפח מנוקב שנמכר כמוצר מדף. היישום של חלק מן הפאנלים כחלונות הרמוניקה נפתחים כלפי חוץ מאפשרים לדיירים להשקיף על החצרות הפנימיות.

ladderstile22

ההבדל בחומרי הגלם בין שתי הקומות יוצר תחושה שהבית מורכב רק מן הקומה השניה אשר מונחת על קורות העץ שבקומה התחתונה.

ladderstile19

על מנת ליצור מבנה אקולוגי הגג של כל החללים בקומה התחתונה הוא גג ירוק והקירות החיצוניים של חדרי השינה בקומה העליונה מחופים בקירות צמחייה אנכיים. הבית יושב על מגרש בעל פעילות גיאוטרמלית תת קרקעית שמנוצלת לאספקת כל האנרגיה הדרושה לבית, השילוב עם בידוד חיצוני טוב יוצר בית ללא צריכה אנרגטית כלל.

ladderstile4

נכון שלרובנו אין את הפריבילגיה של גישה פרטית לפארק מלכותי בלונדון, אבל אדריכלות טובה ואיכות מגורים הן לא פריבילגיה. חיפוי מבנה במעטפת של מתכת מנוקבת CNC או חתוכה בלייזר היא שדרוג למראה המבנה, לאופי שלו וכמובן, גם לתפקודו הפונקציונאלי וכל זה ניתן לביצוע בעלויות שנותנות יחס עלות/תועלת גבוה יותר מכל מגרש צמוד פארק. רוצים לראות איך? צרו איתנו קשר עוד היום

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מהירות האור 12 ביולי 2015 עמודי אלומיניום מנוקב Google it 26 ביולי 2015