תוכנית החלוקה

07 מרץ

תוכנית החלוקה

בלוג הברזל 2 Responses

נכון, אנחנו מרבים לכתוב כאן בבלוג על פרוייקטים מורכבים וגדולים שעושים שימוש נרחב בטכנולוגיות ייצור דיגיטליות, בעיקר לחיפוי ולמעטפת מבנים. אבל, אחד השימושים היותר נפוצים בטכנולוגיות ייצור דיגיטליות הוא דווקא בקנה מידה קטן יותר אבל בעל משמעות עיצובית לא פחותה.

מחיצות חלוקה בחיתוך לייזר

הביסטרו הזה הוקם במבנה ששימש באחד מגלגוליו כבית ספר. הרעיון מאחורי העיצוב שהציע משרד האדריכלים Farm לביסטרו הזה היה "חזרה לימים העליזים של בית הספר היסודי". מטרתם היה ליצור ביסטרו באווירה נינוחה וקלילה שירגיש קצת כמו ההפסקה בבית הספר.

מחיצות דקורטיביות מברזל חתוך בלייזר

בחירת החומרים והריהוט נעשתה כדי להזכיר בית ספר. כסאות האוכל, למשל, עוצבו בדומה לכסאות העץ של בתי הספר. ליד הבר הוצבו כסאות נדנדה מהסוג שאפשר למצוא לפעמים בחצר בית הספר. זכוכית משוריינת שמשמשת לפעמים כחלונות בבתי הספר משיקולי בטיחות משמשת כעת כפלטה העליונה של שולחנות האוכל. אפילו התפריטים עוצבו ונכתבו כספר לימוד של תלמיד כולל הערות שוליים ואיורים מצחיקים מהסוג שכולנו היינו משרבטים במחברת בזמן שיעור משעמם במיוחד.

תפריט

תפריט מעוצב

במהלך שעות היום וימי השבוע משתנים הצרכים של מסעדה מבחינת גודל החללים ומספר מקומות הישיבה הנדרשים. לפיכך הלקוח ביקש מן האדריכלים לעצב עבורו מבנה שהחלוקה המרחבית בו תהיה דינמית.

ברזל חתוך בלייזר

הפתרון שמצאו האדריכלים הוא פשוט אמנם אך לא מתפשר כלל על העיצוב. החלל המרכזי של הביסטרו מחולק לשני חלקים גדולים ולתת חלקים קטנים יותר על ידי  מחיצות ברזל דקורטיביות. המחיצות יכולות להפתח ולהסגר בהתאם לצורך וכך ליצור חללים גדולים יותר או פחות.

חלוקה פנימית במחיצות דקורטיביות

ברזל חתוך בלייזר

גם אלינו פונים מידי יום אדריכלים ומעצבים שרוצים ליצור מחיצות הפרדה דקורטיביות שייוצרו בחיתוך בלייזר. כמובן, מחיצות כאלה הן, בראש ובראשונה יפות ונותנות לחלל מראה ואופי חדש אך גם מעבר ליישום הדקורטיבי למחיצות אלו יתרונות רבים נוספים. הן מיוצרות למידה ככה שהן מתאימות לכל חלל ולכל צורך- לוקחים מידות, מתכננים ומייצרים. הן מאפשרות הסתה מצד אחד אך מותירות את החלל מאוורר ופתוח. במידת הצורך הן ניידות ויכולות להגדיל ולהקטין את החלל על פי צורך. ניתן לייצר מחיצות בכל דוגמה ובכל גודל. ניתן לייצר מעץ או ממתכת. צרו איתנו קשר כבר עכשיו ונשמח לעזור לכם לשנות מן הקצה אל הקצה את המבנה הבא שאתם מתכננים

 

 

 

אדריכלות: דפנה גונן

מחיצת ברזל חתוך בלייזר. משרדים פורום הרצליה אדריכלות: דפנה גונן

מחיצות עץ חתוכות בלייזר אדריכלית: מרינה ירנוב ק.ס.ם אדריכלים

מחיצות עץ חתוכות בלייזר
אדריכלית: מרינה ירנוב ק.ס.ם אדריכלים

מחיצת עץ משרדי חברת יזמות נדל"ן אדריכלות: BLV Architecture

מחיצת עץ משרדי חברת יזמות נדל"ן
אדריכלות: BLV Architecture

 

משרדי חברת ביטוח "עמיתים" רחובות אדריכלות: רון סלונים ואנני זגורי

משרדי חברת ביטוח "עמיתים" רחובות
אדריכלות: רון סלונים ואנני זגורי

משרביית אלומיניום לבית האקולוגי של נבחרת ישראל לתחרות הסולאר דקתלון

משרביית אלומיניום לבית האקולוגי של נבחרת ישראל לתחרות הסולאר דקתלון3 תגובות

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

 1. פוליק

  9 במרץ 2015 at 9:24

  כמו תמיד מעניין לראות את הדוגמאות שאתה מביא למה שעושים אדריכלים ברחבי העולם.
  שמחתי מאד שהפעם הבאת (חבל שרק בשוליים) גם דוגמאות לעבודות של אדריכלים ישראליים.
  אולי תוכל בהזדמנות קרובה לפרט יותר על עבודות כאלה שנעשו בישראל (איפה? איך? מי ביצע?).

  הגב
  • Etai Ophir

   9 במרץ 2015 at 11:17

   היי פוליק
   אני שמח שאתה נהנה מן הפוסטים
   אם אתה עוקב אחר הבלוג וודאי ראית שמידי פעם אנחנו כותבים על עבודות של אדריכלים ישראליים. תוכל למשל לקרוא את הפוסט שכתבנו על השיפוץ של סטודיו 6B או על מסעדת בינדלה ויש עוד כמה דוגמאות נוספות בבלוג.
   יחד עם זאת, נשתדל לעשות זאת לעיתים יותר קרובות…..

   הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

חדשנות ותקציב מוגבל 1 במרץ 2015 חיפוי אלומיניום חתוך בלייזר גשר מאלומניום חתוך בלייזר מואר בלילה גשר על פני מים סוערים 16 במרץ 2015