פרחים על השטיח האדום

09 אוג

פרחים על השטיח האדום

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

משרד האדריכלים הסלובני Enota תכנן עבור עיירה סלובנית קטנה בת כ 50 תושבים בלבד את מתחם האירועים, הכנסים והספורט המקורה היחידי בעיירה.

אולם ספורט סלובניה

המבנה מיועד לשרת פעילות ספורטיבית של כל תושבי המחוז אך בעיקר של התיירים הרבים הפוקדים את מתחם הספא הסמוך. בהיותו, כאמור, המבנה היחיד מסוגו בעיירה עליו להתאים גם לארוח אירועי תרבות ובידור אשר אליהם יגיעו כמויות גדולות של קהל. זה היה הקו המנחה שהנחה את האדריכלים כשתכננו את המבנה.

אולם ספורט סלובניה

מבנה בגודל כזה (כ – 3500 מ"ר) הוא נוף חריג מאוד בעיירה שתושביה המעטים עוסקים בעיקר בחקלאות ובתיירות. למרות עוצמתו של המבנה הנובעת מהגודל שלו האדריכלים בחרו לעצב את המבנה באופן ייחודי ובולט שייתן ביטוי לחשיבותו המיוחדת לעיירה ויצור לו זהות על בסיס המראה והעיצוב שלו ולא רק על בסיס הגודל.

מבנה מחופה בלוחות אלומיניום מעוצבים דיגיטלית

השטיח האדום

המבנה ממוקם בסמוך לכביש הראשי של העיירה ממש מאחורי סוללת ההגבהה של הכביש. הכניסה הראשית לאולם צופה אל הכביש הראשי ועל מנת לארח אירועי תרבות צריך לייצר גם פתרון אקוסטי. הפתרון שמצאו האדריכלים מנצל נכון את תוואי השטח ויוצר גם אלמנט דקורטיבי ייחודי.

פתרון אקוסטי

שביל מזוגזג ומשופע עוצב כשטיח אדום ומוביל את הבאים לאולם מהחניונים אל הכניסה הראשית אליו ואל אירועי התרבות המתרחשים בפנים. ה"שטיח האדום" נחצב בסוללת העפר של הכביש. באופן זה השביל המונמך מוסתר מאחורי הסוללה ומהווה בידוד אקוסטי מהכביש.

שטיח אדום

פרחים בכניסה

על מנת להשלים את האפקט המרשים של השטיח האדום בכניסה לאולם, יצרו האדריכלים אלמנט נוסף שנותן אופי נוסף למבנה ומבליט אותו הן למבקרים מן החוץ והן למקומיים.

חיפוי אלומיניום חתוך בלייזר

לוחות אלומיניום נחתכו בלייזר וכופפו ליצירת קסטות לחיפוי קירות המבנה. חיתוכי עיגולים אמורפיים רבים שנחתכו בלוחות האלומיניום יוצרים, כאשר הקסטות מונחות זו ליד זו, דוגמת פרחים גודלים ועדינים.

מעטפת אלומיניום חתוכה בלייזר

המעטפת מסננת את אור היום הטבעי שנכנס לאולמות ומונעת את הסינוור של הצופים והשחקנים. הדוגמה המאווררת מאפשרת גם לסקרנים מבחוץ להציץ על הנעשה בתוך המבנה ומשמשת חלון ראווה לפעילות שמתרחשת באולם. בלילה תאורת האולמות הפנימית יוצרת אפקט אור פרחוני גם מבחוץ

מעטפת אלומיניום חתוכה בלייזר

תכנון המעטפת נעשה באופן חסכוני. הקסטות שמרכיבות את המעטפת הן בגודל אחיד והן אינן גדולות מידי. באופן זה נחסך כסף במספר דרכים: ראשית, מספר הקסטות הזהות (אלו ללא דוגמה עליהן) המרכיבות את המעטפת הוא גדול יחסית. ייצור סדרתי של כמות גדולה של פריטים עולה פחות כסף מייצור פריטים בודדים רבים ושונים זה מזה. שנית, תכנון קסטות מלבניות בגודל בינוני מאפשר ייצור קסטות חזקות תוך שימוש בחומר גלם דק יחסית. שימוש בחומר גלם דק חוסך עלויות בשלושה מובנים- עלויות עבודה וחומר גלם, עלויות שינוע ועלויות התקנה. שלישית, דוגמת הפרחים מוקמה באזורים במבנה בהם ישנם חלונות, באופן זה אין צורך לשלב תאורה נוספת מעבר לתאורה הקיימת של האולמות על מנת להשיג אפקט לילי מרשים למעטפת. אלו ואחרות הן נקודות למחשבה שאנחנו מעלים תמיד מול האדריכלים איתם אנחנו עובדים על מנת שנוכל לספק להם את הפתרון היפה ביותר אך יחד עם זאת הנכון ביותר לצרכים וליכולות שלהם ושל הלקוח.

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Google it 26 ביולי 2015 עמודי אלומיניום מנוקב קרניז זכוכית אדריכלות (לא) שמרנית 16 באוגוסט 2015