עניין של זמן

22 מרץ

עניין של זמן

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

זמן זה כסף. גם באדריכלות, כמו בהרבה תחומי חיים אחרים, עסוקים כל הזמן בחיפוש אחר הדרך לחסוך זמן. הקמה מלאה של  בית בתוך שלושה חודשים (ושלושה ימים) נשמע לנו כמו חסכון משמעותי…..

בית באיבריה

בית הנופש הזה שנקרא "Prefabricated Nature" יושב על מדרון תלול בין יער של עצי אקליפטוס לים באזור מבודד בצפון מזרח חצי האי איבריה. דרישות הלקוח כמו גם מיקום המגרש והסביבה הטבעית בה הוא יושב הכתיבו את תכנונו ועיצובו של הבית שכאמור יוצר בתוך שלושה חודשים והוקם באתר בתוך שלושה ימים.

הית בחיפוי מתכת חתוכה בלייזר

הבית ממוקם על מגרש באזור חקלאי ומוקף בשטחי גידול ובחוות חקלאיות שבהן בתים נמוכים עם גגות רעפים משופעים. הסביבה והבתים סביבו כמו גם חוקי הבניה המקומיים הכתיבו לאדריכלים ממשרד MYCC במדריד לתכנן בית שייראה כיחידה עצמאית שיושבת וצופה אל הנוף ונותנת פרשנות מודרנית לשפה המקומית.

פרשנות מודרנית אדריכלית

הבית, בגודל של 6*3 מטרים, נבנה כולו בשיטת הייצור המוקדם, Prefabrication. זאת אומרת שהוא הוקם באופן מלא באתר מרוחק מהמגרש ולאחר שהוא נבנה ונמצא שכל היחידות יושבות במקום ומתחברות זו לזו הוא פורק והובל לאתר עצמו להקמה נוספת וסופית.

הובלה יבשתית של חלקי מבנה

שלד הבית עשוי משש יחידות מודולריות שעשויות קורות ופרופילי ברזל מגולוון ותוכננו כך שהן יוכלו להיות מועמסות על משאית להובלה יבשתית.

בית בייצור מוקדם Prefabrication

יחידה אחת מכילה את חדר השינה, היחידה השניה מכילה את המדרגות ואת חדר האמבטיה, ביחידה השלישית נמצא המטבח ובשלוש האחרונות חדר האורחים.לאחר הרכבתן נוצר חלל פנימי גדול ורציף ופתוח כלפי הנוף המרהיב שבחוץ כיאה למבנה שמוגדר כבית נופש.

חלל פנימי גדול

חלל פנימי גדול ופתוח

שני חומרים שונים נבחרו לעטוף את השלד. הגג והקירות הצדדיים מחופים בלוחות פייברצמנט- שילוב של בטון ושבבי עץ- הלוחות האפורים מזכירים בצבע שלהם את גזעי עצי האקליפטוס האופיניים לאזור והם מהווים חומר בניה חזק מאוד אך עם זאת קל משקל ונוח להובלה ולעבודה.

קורטן ופייברצמנט

שני חומרי גלם למעטפת

שתי החזיתות הראשיות של הבית מחופות בלוחות של פלדת קורטן שנחתכה בלייזר ונוקבה במכונת ניקוב CNC. ליצירת בידוד תרמי והגנה מפני הסביבה מספר שכבות של חומרי בידוד וכן תווך של אוויר נמצאים בין השלד לקירות.

מתכת קורטן מנוקבת CNC

לוחות הקורטן נחתכו בלייזר ונוקבו בניקוב CNC לדוגמה שמזכירה את העצים שסביב הבית ובכך יוצרים המשך מודרני מרומז ליער הטבעי. דוגמת החיתוך "פולשת" גם אל תוך הבית דרך הצללים והצורות שהיא מטילה על הרצפה והקירות בחללים הפנימיים.

מתכת חתוכה בלייזר

האדריכלים בחרו בפלדת קורטן מאחר והוא חומר מקומי שמשמש את תעשיית הדיג בעיקר לבניית חלקים מסירות הדיג, מעבר לכך, תהליך ההחלדה הטבעי שעוברת מתכת קורטן יוצר עליה שכבת הגנה טבעית שמגינה עליה מפגעי מזג האוויר. צבע החלודה משתנה עם הזמן ומשתלב עם הסביבה הטבעית של הבית.

מתכת חתוכה בלייזר מראה לילה

התוצאה הסופית היא מבנה מודרני, זול ואקולוגי. תהליך ייצור מקדים (Prefarication) מאפשר שליטה מלאה על התוצאה הסופית. אבל, לא רק התוצאה הסופית נשלטת אלא גם התהליך כולו. השיטה מאפשרת מינימום בזבוז של חומרי גלם, ייצור מינימום פסולת בניין, חסכון משמעותי בעלויות הכלכליות והאקולוגיות של הובלה וחסכון אדיר בזמן, וכמובן בכסף. כל זאת, כפי שאפשר להתרשם מן התמונות, מבלי להתפשר על איכות הבניה, על העיצוב או על הפונקציונליות של המבנה.

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

גשר על פני מים סוערים 16 במרץ 2015 גשר מאלומניום חתוך בלייזר מואר בלילה חיתוך עץ בלייזר רק אש תביא שלום 28 במרץ 2015