עכבר הכפר

28 ספט

עכבר הכפר

בלוג הברזל, חיפוי מבנים 3 Responses

מצד אחד אוסטרליה היא המדינה ה 6 בגודלה בעולם, מן הצד השני היא ממוקמת במקום ה 255 בעולם מבחינת צפיפות האוכלוסין. כל זה הופך את החיפוש אחר פינה קטנה, מבודדת ושקטה למגורים למשימה פשוטה במיוחד.

בית אקולוגי אוסטרליה

אסקפיזם במיטבו

משפחה אוסטרלית צעירה עברה ממלבורן לבית פרטי בפרבר מבודד בחופה הדרומי של היבשת. כזוג שמאס בחיים העירוניים בקשתם של הזוג מהאדריכלים במשרד Wolveridge Architects הייתה פשוטה; ליצור בית משפחתי שיהיו בו הרבה שטחים פתוחים בחוץ ומקומות משחק לילדים ולחבריהם. מעבר לכך, הזוג הדגיש שתחושת המגורים בבית החדש שלהם צריכה להיות שונה ומנותקת ככל האפשר מחווית המגורים בעיר.

פרגולה ממתכת חתוכה בלייזר

להתרחק מהעיר

בלי שכנים

בלי שכנים

המגרש ממוקם על דיונה חולית והיו בו הפרשי גובה משמעותיים. הוא ממוקם במרחק חמש דקות הליכה מהים ומוקף במעט צמחיה מקומית, ברובה שיחים בגובה בינוני.

חיפוי קיר במתכת מעוצבת

משיקולים של תכנון ובניה אקולוגיים ומתוך כוונה לדמות ולהיטמע ככל האפשר בסביבה הטבעית חומר הגלם העיקרי ששימש לבניית הבית הן מבחוץ והן מבפנים הוא עץ מקומי ממוחזר. מאחר והבית ממוקם על דיונה חולית חלקו האחורי של הבית ניצב על עמודים על מנת להתגבר על הפרש הגבהים. אזור המחיה והמגורים נמצא בחלקו האחורי של המגרש מה שמותיר שטחים פתוחים גדולים מאוד בחלקו הקדמי ומאפשר רצף טבעי עם הסביבה.

פרגולה דקורטיבית

באוסטרליה לא חסרים שטחים פתוחים

הבית מורכב מארבע קוביות מודולריות. שתיים מהן שמשמשות למגורים מופרדות ביניהן על ידי האזור הציבורי של מטבח וסלון, הקובייה הרביעית, מעין פרגולה דקורטיבית, משמשת כחלל משחקים ופעילות חצי פתוח וכמקשרת אל החוץ.

קוביות מודולריות לבניה ממתכת חתוכה בלייזר

ארבע קוביות מודולריות

בני הזוג גדלו באזור כפרי מחוץ לעיר בבית שתוכנן על ידי Alistair Knox, מעצב מקומי ופעיל סביבה ידוע שהיה מזוהה בעיקר בתכנון בתים שבנייתם עושה שימוש בחומר גלם מקומי זמין ובעיקר בבניה בלבני בוץ. לדברי האדריכלים לתיאור של בעלי הבית את ילדותם בבית בתכנון Knox הייתה השפעה גדולה על תכנון ביתם החדש. מסכי מתכת דקורטיביים שיוצרו בחיתוך בלייזר עוטפים שתי קוביות מתוך הארבע ומאפשרים חיבור ורצף בין כל חלקי הבית. הדוגמה הגיאומטרית של מסכי המתכת ממשיכה גם בתוך הבית ליצירת מחיצות דקורטיביות והנמכות תקרה דקורטיביות. עיצוב הדוגמא שנחתכה בלייזר על גבי לוחות המתכת מהווה מחווה ללבני הבוץ של Knox.

מסכי מתכת חתוכים בלייזר

מסכי מתכת חתוכים בלייזר

ללוחות המתכת החתוכים בלייזר מספר יתרונות. הם יוצרים אופי ומראה ייחודיים לבית. בשילוב עם הרבה זכוכית וחלונות גדולים הם מאפשרים לאור רב להכנס אל תוך הבית ויוצרים משחקי אור וצל יפים בתוך הבית ומחוצה לו. השימוש באותה הדוגמה מחוץ לבית ובתוכו יוצרים רצף בין החוץ לפנים ויוצרים קישור בין ארבעת חללי המגורים הנפרדים בתוך הבית.

Blairgowrie-House-Wolveridge-Architects-4

Blairgowrie-House-Wolveridge-Architects-7

לעזור לכם לחיות בשקט ולא בצפיפות אנחנו לא יכולים. אבל– לעזור לכם לעצב בשקט אנחנו דווקא כן יכולים! דברו איתנו כדי להתחיל לתכנן, ליצור ולבצע עבודות אדריכליות באמצעי ייצור דיגיטליים, דוגמת הבית הזה ועוד רבים אחרים.

אהבתם את העיצוב והכתבה? ספרו לנו כאן למטה בתגובות. לא אהבתם? גם טוב, נשמח לשמוע

 

 3 תגובות

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

 1. דניאלה ברנד

  2 באוקטובר 2014 at 22:15

  מהמם!!

  הגב
 2. אריאל

  2 באוקטובר 2014 at 18:31

  אחלה כתבה כרגיל

  הגב
  • Etai Ophir

   2 באוקטובר 2014 at 18:34

   שמחים שאהבת, תמשיך לעקוב

   הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מצעד השנה 20 בספטמבר 2014 ובסוכות תשב… 4 באוקטובר 2014