עיצוב- בלי תירוצים

03 מרץ

עיצוב- בלי תירוצים

בלוג הברזל One Response

חסמים פסיכולוגיים וטכנולוגיים- מדוע אנחנו לא משתמשים יותר בטכנולוגיות העומדות לרשותנו?

טכנולוגיות כגון חיתוך בלייזר, עיבוד שבבי ואפילו הדפסה תלת מימדית הולכות ונעשות פופולריות יותר לשימוש בקרב מעצבים ככל שהן נעשות זמינות ובעיקר, זולות יותר. אך יחד עם זאת, המעצב או האדריכל העצמאי עלול להתקל בחסמים (הקשורים בעיקר בידע וביכולות לייצר קבצים מתאימים ולעבוד עם התוכנות המתאימות) שירחיקו אותו מהשימוש בטכנולוגיית חיתוך בלייזר, עיבוד שבבי ממוחשב וטכנולוגיות תכנון וייצור ממוחשבות בכלל. המעצב, האדריכל או היצרן הממוצע צריך פתרון זמין, אינטואיטיבי ונוח לשימוש מיידי ובעלות סבירה.

עמוד בעיצוב ממוחשב

חיבור בין מחשב למעצב- אפשרויות עיצוב אינסופיות

Computational Design Lab היא מעבדת מחקר אוניברסיטאית שחוקרת את הפוטנציאל שגלום בחיבור בין עולם המחשוב וטכנולוגיית המידע לעולם העיצוב והבניה ומתוך מחקר אקדמי מייצרת פתרונות תכנון, עיצוב וייצור תוך שילוב בין ידע אנושי ליכולות ממוחשבות (רוב הרעיונות נמצאים עוד בשלבי תכנון ואבות טיפוס). הפוטנציאל הגלום בחיבור בין יכולת המחשב לתכנן ולייצר ובין יכולת האדם לחלום הוא עצום ותוצאות החיבור הזה יכולות להיות מרתקות ופותחות עולם אפשרויות וזויות חדשות לגמרי בפני אדריכלים, מעצבים ויצרנים. בפוסט קודם כבר דיברנו על עבודתו והרצאתו המעניינת של מייקל הנסמאייר שחקרה צורות אדריכליות שיכולות להיווצר רק תוך שימוש במחשב בתהליך התכנון.

שולחן עשוי על ידי מחשב

גם את זה עשו בייצור ממוחשב CNC

SIMI- לשרטט ולייצר

אחד הפתרונות שפותח שם ושאותנו הדליק באופן מיוחד הוא ה- SIMI- Sketch It, Make It. מדובר, למעשה באב טיפוס של כלי עיצוב שמאפשר, כדבר המפתחים (בתרגום חופשי) "לבני אנוש פשוטים, לעצב לחיתוך בלייזר". זהו כלי עיצוב מודרני שמתרגם שרטוט ידני (Sketch It) לקובץ ביצוע למכונת חיתוך בלייזר (Make It). הוא חוסך את הצורך בהכרת תוכנות מחשבאך מאפשר לעצב ולייצר מוצרים בחיתוך בלייזר תוך נתינת משמעות לעבודה הידנית. לנו נראה שהפתרון הזה הופך את תהליך לפשוט יותר, מהיר יותר, אינטואיטיבי יותר ואולי אפילו מהנה יותר.

אנחנו בחיתוכים כחברה שמושתתת על תכנון וביצוע ממוחשבים מכירים היטב את הבעייתיות במעבר מרעיון עיצובי או שרטוט ידני לקובץ ממוחשב ולייצור בטכנולוגיות הקיימות. מאחר ואנחנו יודעים איזה תוצאות תוצאות יכולות להתקבל מייצור בחיתוך לייזר ובעיבוד שבבי אנחנו חושבים שחבל שקשיים טכניים ימנעו מאנשים ליישם את הרעיונות שלהם.

זוהי גרסת הוידאו הארוכה יותר שמאפשרת למעמיקים שביניכם להכיר קצת יותר את SIMI.

ומה בעתיד?

בחיתוכים שמנו לעצמנו מטרה לפתור עבורכם את בעיות התכנון בבואכם להשתמש בטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהן ולאפשר לכם לחלום את מה שאתם רוצים ולהותיר לנו את הביצוע. האנשים ב Computational Design Lab אומרים שהם מנסים למצוא דרך להעביר את SIMI מהמעבדה ל"עולם האמיתי". ייתכן מאוד שכאשר הפיתוח הזה יהפוך למסחרי וזמין הוא יקל עליכם (ועלינו) מאוד את העבודה. אנחנו מאוד מתלהבים לראות את הכיוונים אליהם הולך עולם העיצוב והתכנון הממוחשב ומקווים שהטכנולוגיה תהפוך זמינה ומזמינה יותר עבור כולם. אין ספק שככל שאמצעי הייצור והתכנון יהפכו נוחים יותר, מזמינים יותר ונגישים יותר ככה נוכל לייצר עוד ועוד מוצרים שנחשבו עד לא מזמן לדימיונייים. נשמח לשמוע את דעתכם על השילוב המסקרן בין עיצוב, תכנון וייצור ממוחשבים לשיטות עבודה מסורתיות יותר.1 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

  1. גדעון

    4 במרץ 2013 at 10:01

    לא להחמיץ את הוידאו על SIMI
    מדהים כמה קל כמה פשוט

    הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

עדכון מנבחר… 24 בפברואר 2013 בית ארבעת המרחבים מנורה תלויה מודרנית מנורות מעצבים 7 במרץ 2013