ספרים ולבנים אדומות

12 אפר

ספרים ולבנים אדומות

בלוג הברזל No Response

בניה על מגרש צר או קטן יכולה להיות מאתגרת ולהביא לפעמים לפשרה בעיצוב שבאה על חשבון מרחב המחיה. אבל כאשר רוצים בכל זאת ליצור מרחב מחיה פנימי גדול ככל האפשר אפשר פשוט להמציא מחדש את חלוקת החלל המסורתית.

הבתים במנהטן שבניו יורק בנויים, ברובם, על מגרשים צרים מה שיוצר בנייני דירות גבוהים וצרים. באופן טיפוסי הבנינים העירוניים הללו בנויים כך שגרם המדרגות המרכזי שלהם בנוי באחד הצדדים של המגרש  ופיר המעלית עובר במרכזו של המגרש. דרך חלוקה זו יוצרת חללים פנימיים קטנים ומותירה חצי מהבניין חשוף, רועש וללא פרטיות מאחר והוא צמוד לצד הרחוב. בבניין אחד בניו יורק, העבירו האדריכלים במשרד Gluck+ את פיר המעלית לצד המגרש שצמוד לרחוב ובנו גרם מדרגות לולייני שעוטף את הפיר.

החלוקה החדשה הזו מעבירה את אזור המגורים לצד המרוחק מן הרחוב, כך נוצרים פרטיות ושקט ובכל קומה נוצר חלל מגורים אחד גדול דמוי לופט.

החזית הקדמית שפונה אל הרחוב חופתה בפאנלים מאלומיניום שנחתך בחיתוך לייזר. הדוגמא שנבחרה לחיתוך מזכירה את הלבנים המלבניות האדומות האופיניות לבתי דירות ניו יורקיים ומהן בנויים גם המבנים השכנים.

הפאנלים הדקורטיביים מאלומיניום לא מכסים את מלוא רוחב הבניין. האדריכלים הותירו שני פסים צרים בצידי הבניין על מנת ליצור הפרדה מהמבנים השכנים וכן על מנת לאפשר לאור טבעי להכנס אל תוך המבנה ולתת מראה מיוחד בלילה כאשר מסתכלים על הבניין מבחוץ.

ספריה אנכית גדולה צמודה למלוא גובה ארבע הקומות של הבניין. היא כלואה, למעשה, בין קיר הבניין לפיר המעלית ולמדרגות שעוטפות אותו.

המדרגות מטפסות בעצם בין הקומות השונות של הספריה ואז נפתחות לחללי המגורים. חלונות מלבניים קטנים פוזרו לאורך הספריה ומאפשרים הצצה החוצה אל חיפוי האלומיניום ואל הרחוב ומאפשרים כניסת אור טבעי ששוטף את החללים.

חיפוי אלומיניום למבנים הוא פתרון פשוט, זמין ויעיל. האפשרות לחתוך דוגמאות באלומיניום בעזרת לייזר ולתת למבנה מעטפת ייחודית, מאפשרת לייצר חזית בהתאמה אישית ומציאת פתרון ספציפי לכל פרוייקט ותקציב.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bindella Osteria … 3 באפריל 2014 לרדת לתחתית 26 באפריל 2014