סולאר דקתלון סין

10 פבר

סולאר דקתלון סין

בלוג הברזל, עבודות 7 Responses

בפעם הראשונה אי פעם, יוצאת השנה נבחרת סטודנטים ישראלית להשתתף בתחרות הסולאר דקתלון, Solar Dacathlon, היוקרתית בסין. תוכלו לקרוא את כל הפרטים על התחרות כאן. באופן כללי, מדובר בתחרות בין 20 נבחרות של סטודנטים מכל העולם שינסו לבנות מבנה בר קיימא שיצטרך להיות גם יעיל אנרגטית, גם אטרקטיבי למגורים וגם בעלויות סבירות. אנחנו בחיתוכים שמחים לקחת חלק קטן בעזרה לנבחרת הישראלית בייצור שתי משרביות אלומיניום דקורטיביות גדולות לחזית המבנה.

קצת פרטים על המבנה הישראלי בסרטון המצורף. ובאתר הנבחרת.

כתבה על הנבחרת ועל המבנה מ Xnet.

אנחנו מאחלים המון הצלחה לנבחרת.7 תגובות

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

 1. מיש

  25 בפברואר 2013 at 22:02

  אגב, אהבתי את הרעיון של משטח טפטוף מהכלים להשקית האדנית. חשיבה נכונה. יפה !

  הגב
 2. מיש

  24 בפברואר 2013 at 22:44

  מה הרעיון מאחורי הקיר מתחתון המשופע ? האם כל המאמץ הזה רק בשביל לפתוח חלון לכיוון הקרקע ? האם יש סיבה אחרת ? זה נראה תמוה ומשאיר חלל גדול בלתי אפשרי לניצול בתוך הבית.

  הגב
  • Etai Ophir

   25 בפברואר 2013 at 20:32

   היי מיכל,
   העברתי את השאלה ליוסי וחברי הנבחרת והנה תשובתם
   יוסי: הגג האלכסוני בחוץ מאפשר הרחבה עתידית של המבנה על ידי הוספת יחידה מתחתיו + מרפסת כפי שניתן לראות בחתך המצורף, בנוסף אמור להיות בו חלון לשחרור אוויר כאשר הוא יותקן באזורי אקלים שדורשים זאת היות והאוויר החם מרוכז בקצהו המחודד, ובהקשר של הפנים הוא נותן תחושת מרחב שמהווה יתרון על פני הקבוצות האחרות שמייצרות קופסאות פשוטות נטולות השראה
   יוליה:חשוב לציין שגם מבחינת עיצוב הפנים ישנו שימוש באלכסון גם לישיבה וגם לאיחסון כלומר זהו לא חלל לא מנוצל. אנו עושים בו שימוש
   כרגע גם בפנים כמו שרשמתי וגם בחוץ לחניית אופניים וכו'.

   הגב
   • מיש

    25 בפברואר 2013 at 21:34

    "הגג האלכסוני בחוץ מאפשר הרחבה עתידית של המבנה על ידי הוספת יחידה מתחתיו + מרפסת" – לא ראיתי סכמה של סגירה מתחת לבליטה אלא רק סגירת הנישה שמקורה ברפפות, לזה הכוונה ? גם אם ניתן לסגור את החלל מתחת לבליטה, שמישותו מוטלת בספק שכן גובה עמידה יהיה רק במרכזו.
    "כפי שניתן לראות בחתך המצורף, בנוסף אמור להיות בו חלון לשחרור אוויר כאשר הוא יותקן באזורי אקלים שדורשים זאת היות והאוויר החם מרוכז בקצהו המחודד" – החלו פונה מטה ומותקן באמצע הקיר, ואילו אויר חם עולה מעלה ויכלא מן הסתם בשפיץ ברום התקרה – מה הקשר בין שני אלה ? איך חלון תחתון ישחרר אויר חם שכלוא למעלה ?
    "ובהקשר של הפנים הוא נותן תחושת מרחב" זה אולי נכון, אבל הגדול והמאמץ שמוקצה לאשליה הזאת מוגזם.
    "מהווה יתרון על פני הקבוצות האחרות שמייצרות קופסאות פשוטות נטולות השראה" זאת עדיין לא סיבה לייצר צורה שאין לה סיבה טובה ותועלת.
    "מבחינת עיצוב הפנים ישנו שימוש באלכסון גם לישיבה וגם לאיחסון כלומר זהו לא חלל לא מנוצל…..וגם בחוץ לחניית אופניים וכו'." עם כל הכבוד לחנית אופניים….כמה אנשים גרים ב 70 מ"ר ? כמה זוגות אופנים צריכים חניה שם? ומבפנים – אין שום שימוש בחלל הזה. היה טוב אם היתם מוצאים םתרון ישיבה או שכיבה מקורי שמשתמש בו, אבל זה לא מה שרואים בתכניות ובהדמיות שלכם. הידיבה היא על כורסאות רגילות וזקופות שממוקמות לפני הקיר המשופע ומפנות לו גב, ורק מוכיחות את היותו מיותר.
    הרצון לעשות משהו מיוחד – אינו מספיק כדי לייצר סביבו מבנה שלם. אין הצדקה לשיפוע הזה וזה צועק לעין. החלל הכלוא בו חסר שימוש אבל כן אוכל שטח יקר מתוך סך השטח שיש לכם. הוא לא מרחיב את התחושה, אלא מקטין את הבית.
    מבחינה סביבתית – יש פה פספוס גדל.
    בניה "ירוקה" אמורה להיות בעלת התיחסות לסביבה. המבנה הזה הוא דוגמה להתנכרות לסביבה. החל ב"ישבן" שהבית מפנה אל החוץ, עם זוית קשיחה, המשך בחמרים שיוצרים לו דימוי של קופסה טכנית שלא משתלבת בכלום, ועד ה"חצר" שכל הטבע שיש בה זה עץ אחד באדנית בנויה ! ולא שכחו לתחום הכל מבחוץ בגדר רשת גבוהה – כיאה למבנה תעשייתי או צבאי. (רק חסרים כמה כלבי תקיפה מאחורי הגדר).
    חבר'ה – כוונתכם מבורכת, אבל תרימו רגע את העיניים מעל הנתונים הטכניים תסתכלו על הבית שיצרתם מבחוץ -האם הייתי רוצים לגור בכזה ?
    האם רחוב ביישוב אנושי מרוויח משה או מפסיד ממבנים כאלה ?
    האם כל ה"גינה" שאתם יכולים להעניק לבית לדוגמה שלכם מתמצת ברחבת בטון ועץ אחד בתור עלה תאנה ?
    והגדר סביב הכל ???זאת תערוכה-תחרות בסין – לא אשקובית בהתנחלות…..

    הגב
    • Etai Ophir

     28 בפברואר 2013 at 18:37

     היי מיש,
     כמובן אני חייב לך גם את הסכימה שיוסי העביר וששכחתי לצרף אז הנה היא כאן כלינק

     הגב
    • [email protected]

     28 בפברואר 2013 at 21:34

     מיש שלום רב,
     אין על מראה עיניים והסברים פנים מול פנים, מדובר בחממה טכנולוגית שישבו ותכננו במשך שנה וחצי צוות רחב של אנשי אקדמיה ויועצים מובילים. זהו דיון רחב ונשמח לארח אותך ולהסביר את ההחלטות הטכניות והעיצוביות שנבחרו.
     ערב נפלא,
     לירון

     הגב
     • מיש

      28 בפברואר 2013 at 22:40

      תודה על הנכונות לאחר ולהסביר בשטח, זה בודאי היה יכול להבהיר הרבה דברים, אלא שאני שוהה באה"ב השנה אז זה יהיה בלתי אפשרי.
      כידוע לכולנו, פרויקטים אדריכליים תמיד מתוכננים לאורך זמן ובשיתוף מתכננים רבים, זה לא מעלה ולא מוריד מתקפות שום הערה או ביקורת על פרויקט.
      ועדיין היה לי מענין לשמוע את דבריכם על הנקודות שהעליתי……

      יום יפה ואביב שמח גם לך
      מיכל

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הייתי בפריז וגם ברומא 9 בפברואר 2013 תכשיט בהתאמה אישית דוגמת תחרה גותית בחיתוך לייזר כאן גר בכיף 18 בפברואר 2013