מסע לחלל

16 אוג

מסע לחלל

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

כאשר חברה שעוסקת בתחזוקת ותפעול לוייני תקשורת מקימה לעצמה את המטה הראשי זה לא מפתיע שהוא מקבל מראה מעט "לא שגרתי".

חיפוי אלומיניום למבנה

המטה הראשי של חברת Hipasat הספרדית ישב מאז הקמת החברה במבנה עגול שהוקם בשנות ה 70. עם השנים הפך המבנה למיושן; בעיות בניצול שטח המגרש יצרו צורך במבנה חדש שיתאים יותר לצרכיה העדכניים של החברה. במקום להקים מבנה חדש לחלוטין הוחלט להקים את המטה החדש שהתבסס על שלד המבנה הקיים .

מבנה בחיפוי מעטפת אלומיניום

אחת הבעיות העיקריות של המבנה הישן הייתה כניסה מוגברת של קרינת שמש שהביאה לחום גבוה בבניין ולבעיות של בוהק וסינוור. משרד האדריכלים הספרדי Hererros Architects הציע לפתור את "בעיות האקלים" של הבניין דרך מעטפת אלומיניום מיוחדת.

מעטפת אלומיניום למבנה

מעטפת אלומיניום לויסות חום

ויסות אקלים

מעטפת האלומיניום המחוררת מרוחקת כמטר אחד מן הבניין ויוצרת תווך מאוורר ומוצל. תנועת האוויר בתווך הזה מרחיקה את קרינת השמש מן הבניין ומפחיתה באופן משמעותי את הטמפרטורה בבניין. החיפוי עוצב כך שהוא מחולק לשלוש רמות שונות של חירור מה שיוצר שלושה "אזורי אקלים" שונים בבניין.

מבנה עם חיפוי אלומיניום

מלבד ויסות החום, אחד היתרונות הידועים של חיפויי מבנה מאלומיניום, משיגה מעטפת האלומיניום הזו שתי מטרות נוספות. מיתוג מחודש ויתרונות מבחינת תחזוקה ובטיחות.

מיתוג

חברת Hipasat, כאמור, עוסקת בתפעול ובתחזוקת לוויני תקשורת. חיפוי של פלטות אלומיניום שנצבעו בשלושה גוונים שונים נותן למבנה מראה עתידני-חללי. הן מבפנים והן מבחוץ משנה המבנה את המראה שלו בהתאם לתנועת השמש בשעות היום השונות ולעונות השנה. תאורה מלאכותית בלילה משנה, אף היא, את מראה המבנה ומחזקת את מיתוגה של החברה כמתקדמת וטכנולוגית.

Space- The final frontier

תחזוקה ובטיחות

על מנת לאפשר תחזוקה נוחה, בטוחה ובעיקר זולה של המעטפת "שבילי" תחזוקה ממתכת הוקמו מאחורי המעטפת ומאפשרים גישה קלה לצורכי ניקיון, תחזוקה ואף מילוט מן הבניין בעת הצורך. השבילים מאפשרים ניקיון על ידי עובדי הניקיון הרגילים של החברה ולא מצריכים הכנסה של חברה לעבודות גובה מבחוץ. שמירה על תחזוקה וניקיון שוטפים במהלך השנה גם מאריכים את חיי המעטפת ושומרים על המראה שלה לאורך זמן.

חיפוי מבנה באלומיניום

ויסות אקלים, תחזוקה ומיתוג

 

טכנולוגיות ייצור דיגיטליות כגון חיתוך בלייזר, ניקוב ועיבוד שבבי מאפשרות לייצר מעטפת למבנה שמותאמת במיוחד למבנה ולצרכי הדיירים/לקוחות ובמקביל נותנת יתרונות נוספים כגון ויסות אקלים, בידוד אקוסטי ועוד. רוצים גם? זה הזמן ליצור איתנו קשר0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אדריכלות אלוהית 10 באוגוסט 2014 אלפרסקו 2014 20 באוגוסט 2014