מנורות מעצבים

07 מרץ

מנורות מעצבים

בלוג הברזל, עבודות No Response

שוב אנחנו שמחים להביא מאמר מאת מעצבת שעובדת איתנו. והפעם, אנאי גרין, מעצבת מוכשרת שמעצבת ומייצרת מנורות וגופי תאורה מקוריים ויפהיפיים. בייצור המנורות נעשה שימוש נרחב בטכנולוגיית חיתוך לייזר, בעיקר במתכת דקה ובפלסטיק. אנו מביאים את מאמרה של אנאי כלשונו. כתמיד, אתם יותר ממוזמנים להביע דעתכם, לשאול שאלות וכמובן להפיץ הפוסט לחבריכם בכמה קליקים כאן משמאל

רוצים גם אתם לייצר מוצרים ועיצובים מקוריים? למה שלא תתחילו כאן?

מנורה תלויה מודרנית

בשנתיים האחרונות אני עוסקת בעיצוב ופיתוח גופי תאורת LED לשימוש ביתי. ה LED נותן חופש ומאפשר ליצר מנורות בצורות שונות מהרדיאלים והצינורות המאורכים המוכרים לנו מהתאורה הישנה. כמו כן, ה LED מאפשר ליצור מבנים דקים במיוחד. כל גופי התאורה עשויים ממבנים דקים ומבוססים על אותו עיקרון של תנועה ואפשרות לווריאציות שונות מאותם חלקים. ייצור גופי התאורה מבוסס על טכנולוגיות פשוטות של חיתוך לייזר, חריטה והרכבה. הצורות פשוטות וסכמטיות והעושר מתקבל ע"י היחסים בין החלקים, אפשרות התנועה, גמישות בישומים שונים של אותו גוף כמו הכפלה ושירשור של אלמנט אחד וצורות תליה שונות. מבלי לנסות להעתיק את הטבע, מהותה של החשיבה התכנונית שלי הינה אורגנית. ע"י יצירת תבניות שחוזרות על עצמן במופעים שונים נוצרים יצורים שונים ומגוונים.

מנורת נילס

מנורת שולחן בחיתוך לייזר

לאן הברווזים עפים כשהאגם קפוא?

הילדות היא מחוז שהקסם שולט בו, מחוז שכמבוגרים אין לנו בו דריסת רגל. מנורת נילס היא הזמנה לחוויה הקסומה של סיפור, של ילדות. כשנדלק האור מתגלה עולם שמחזיר אותנו לפעם, כמו בתיאטרון צלליות.

מנורה עשויה עם שימוש בחיתוך לייזר

מנורת מעצבים

המנורה עשויה פח בחיתוך לייזר, בד ואבן

מנורת כאילו כלום

עיצוב חדש למורה ישנה

פרשנות חדשה לעיצוב ישן

כאילו כלום היא מנורה שבנויה מארבעה חלקים. כל אחד מהחלקים לא יכול להתקיים בפני עצמו, רק ההרכבה של כל החלקים ביחד מאפשרת למנורה להתקיים ולהאיר.

השתמשתי בדימוי של מנורת שולחן קלאסית, הפשטתי אותה מכול מה שניתן עד שנישארתי כמעט בלי כלום. נתתי פרשנות חדשה ועכשווית למנורת שולחן ישנה.

מנורה מעוצבת מודרנית

המנורה עשויה מפח ופרופילן חתוכים בחיתוך לייזר ומכופפים. הבסיס עשוי פוליאטילן מוקצף. האור מסופק מלדים (LED) ללא כבל חשמל בגוף המנורה.

Petal lamp

מנורה מעוצבת

למנורה זו השתמשתי בשני חומרים-  אלומיניום ואקריל, שניהם מעובדים בחיתוך לייזר. ההרכבה של המנורות נעשית ע"י חיבורים פשוטים כמו בהרכבות של משחקי ילדים. בעזרת אותם שני רכיבים פשוטים יצרתי מגוון גופי תאורה; הם יכולים לשמש פעם כמנורות קיר ופעם כמנורת תקרה יחידה או ליצור שרשרת של מנורות. מאותם מרכיבים אפשר גם ליצור נברשת ממנורות תלויות מהתקרה ברצועת עור כמו מדליונים. יש במנורות ישירות, כל מרכיבי התאורה וחוטי החשמל גלויים ועם זאת גוף התאורה מקרין איכות ועדינות של תכשיט.

מנורה בעיצוב מודרני

ממש כמו משחק ילדים

מנורת מעצבים

אפשר גם בשרשרת

מנורות בעיצוב מודרני

פרט החיבור של המנורות

Spiral chandelier

spiral chandelier

הניברשת עשויה מחלקי אקריל ואלומיניום שתלויים בצורה ספירלית. למרות שהמנורה סטאטית, צורתה הספירלית יוצרת אשליה של תנועה. יש במנורה אלמנט של משחק אבל יחד עם זאת היא משדרת הוד וזוהר של נברשת.

נברשת מודרנית

Spiral Chandelier

נברשת ספירלה

Saturn Chandelier

נברשת שבתאי

רציתי ליצור נברשת שמתאפיינת בשפה צורנית המתאימה לסוג חדש של מאור, LED, אבל מצד שני כזאת שתיראה "ניברשת" בעלת נוכחות זוהרת ומהודרת. ההשראה שלי הייתה הניברשות הראשונות, שהופיעו במהלך ימי הבייניים באולמות האבירים. לקחתי משם איפיונים של פשטות והדר מהלתי אותם בשפה העיצובית  שלי שהיא מצומצמת אבל תמיד נושאת איזה תחושה לא מוגדרת של זיכרון.

הנה הקישור לאתר האינטרנט של אנאי

התמונות צולמו על ידי הצלמת שרה קופלמן

 אהבתם? למה שלא תשתפו עם אחרים? רוצים להגיב? לשאול? לומר משהו לאנאי או אולי לנו? אתם מוזמנים להשאיר תגובותיכם כאן למטה

ובעצם, למה שלא תתחילו לייצר ולעצב בעצמכם מוצרים ועיצובים מקוריים משלכם. התחילו כבר עכשיו0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

עיצוב- בלי תירוצים 3 במרץ 2013 שולחן עשוי על ידי מחשב בית עץ להמונים בחיתוך CNC יש עתיד (?!) 17 במרץ 2013