(ממש לא) איקאה

29 נוב

(ממש לא) איקאה

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

איקאה היא אולי המותג השבדי המוכר ביותר בעולם, מילה נרדפת לריהוט זול, באריזות מרובעות ובהרכבה עצמית. שטאנץ בייצור סדרתי. מן הצד השני, גם הבית הזה נמצא בשבדיה, הדבר הכי רחוק משטאנץ באריזה מרובעת ובהרכבה עצמית.

הרחבת בית באלומיניום חתוך בלייזר

יישוב קטן בדרום מערב שבדיה מתאפיין בוילות עץ קטנות, רובן נבנו בתחילת- אמצע המאה ה 20. הוילות הטיפוסיות עשויות עץ, הן בנות שתי קומות ומתחתן מחסן אבן. בחלוף השנים מרבית בעלי הבתים ביקשו מרחבי מחייה גדולים יותר והקימו במקום הוילות המסורתיות הקטנות בתים חדשים וגדולים יותר שלא מותירים זכר לבית המסורתי הישן. בעלי אחת הוילות האחרונות שנותרו כפי שהיו ביקשו, אף הם, להגדיל את שטח הוילה אך לשמור על מראה המבנה המקורי.

stringio8

ניסיון תכנוני להרחיב את הוילה תוך שמירה על המראה שלה ובעיקר, על גג הרעפים המסורתי, לא עלה יפה; התוספת שתוכננה לצד הבית "האפילה" עליו ובלעה אותו. לאור זאת החליטו האדריכלים מסטודיו UNIT המקומי ליצור הרחבה לוילה שתהיה שונה לחלוטין מהמבנה המקורי אבל תשתלב באופן הרמוני לצידו.

אלומיניום חתוך בלייזר לחיפוי מבנים

התוספת החדשה לבית ממוקמת בצידו המזרחי של המגרש. מטע עצים קטן ליד הבמנה משמש כ"עוגן" של התוכנית וכיוון הזרימה של הבית הוא מצידו המערבי של המגרש מזרחה לכיוון העצים.

חיפוי אלומיניום חתוך בלייזר

הכניסה לבית המורחב הוזזה מזרחה ונמצאת בין ההרחבה החדשה והחלק הישן של הבית. הכניסה החדשה מובילה למסדרון רחב שמקושר כמעט לכל החדרים בבית. מימין לכניסה ממוקם החדר גדול ביותר בבית, חדר האורחים.

חדר אורחים רחב ומואר- חזיתו פונה למטע העצים

חדר אורחים רחב ומואר- חזיתו פונה למטע העצים

האדריכלים ביקשו ליצור חדר אורחים מואר מאוד שייתן תחושה של מרחב, החדר פונה לכיוון מטע העצים והקיר הפונה אל המטע מזוגג ומציע נוף ישיר ופתוח. מצד שני, החזיתות שפונות אל הרחוב מוסתרות מאחורי חיפוי אלומיניום.

Copyright, All rights reserved, +46(0)709601717

דרישת ועדת התכנון המקומית הייתה שהחזיתות שפונות לרחוב לא תהיינה אטומות על מנת לעדן במעט את המראה. הפתרון שמצאו האדריכלים היה ביצירת מעטפת אלומיניום חתוכה בלייזר ומאווררת. דוגמת החיתוך ממשיכה את מוטיב הצמחייה ומעוצבת כשיח שמטפס על קירות הבית. באופן זה המעטפת מאפשרת פרטיות מצד אחד ואיורור ומראה ייחודי מן הצד השני.

דוגמת עצים חתוכה בלייזר

דוגמת שיח מטפס

ההרחבה בנויה על בסיס שלד בטון בעוד הרצפה והתקרה עשויות קורות עץ. קירות המעטפת עשויים פאנלים של אלומיניום בעובי 3 מ"מ שנחתכו בלייזר, כופפו ונתמכים על ידי קונסטרוקציית ברזל מגולוון.

שימוש בחומר גלם עבה מאפשר יצירת פאנלים שטוחים ללא צורך בכיפוף

ההרחבה הזו מציגה שילוב קלאסי של ישן וחדש. של שיטות בנייה מסורתיות וקונבנציאליות עם שיטות בנייה מודרניות ומתקדמות. השילוב של רמת הדיוק המקובלת בעולם הבנייה של כ +/- 1 ס"מ עם רמת דיוק גבוהה הרבה יותר (כ +/- 0.1 מ"מ) שמושגת בבטכנולוגיות דיגיטליות כגון חיתוך בלייזר וכיפוף ממוכן דורש "תיווך" של אנשי מקצוע שיידעו לשלב בין השניים לקבלת תוצאה חלקה, רציפה שתראה טוב ושתהיה בטיחותית. אנחנו בחיתוכים מתמחים ביישום עולם הדיגיטציה בעולם האדריכלות. פנו אלינו עם החלום הבא שלכם ואנחנו נעזור לכם לממש אותו.

והנה עוד משהו שבדי0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(עדיין) עיר האורות 22 בנובמבר 2015 טבע מרפא 13 בדצמבר 2015