לעצב בשביל האדריכל

03 אוג

לעצב בשביל האדריכל

בלוג הברזל No Response

אנחנו פוגשים לא מעט אדריכלים שרוצים לעצב עיצוב חדשני, מודרני ומקורי אבל לצערם החלומות לא קורמים עור וגידים בגלל לקוחות עם תקציב קטן או עם חזון אחר שלהם. אבל מה קורה כאשר האדריכלים מעצבים עבור עצמם?

בית עם תוספת קומה מודרנית

בית של אדריכלים בשביל אדריכלים

זוג אוסטרלי של אדריכל ומעצבת פנים רכשו בית קרקע חד קומתי מתחילת המאה ה 20 והפכו אותו לבית מגורים מודרני, פרקטי ובעיקר כזה שעונה על החלומות שלהם הן כדיירים והן כמעצבים.

תוספת לבית פרטי

לבית המקורי שהאדריכלים קנו היה קסם אמנותי ואיכותי. חיפוי עץ, אריחים בעבודת יד וטיח אמנותי כל אלה נתנו לבית אופי מיוחד משלו. הבית לא תוחזק במשך שנים רבות אך לבעלי הבית החדשים היה חשוב לשמור על המוטיבים האלה גם תוך כדי הרחבת הבית והתאמתו לצרכים של משפחה מודרנית.

תוספת מודרנית

ישן וחדש בכפיפה אחת

"כבעלים החדשים של הבית וכצוות של אדריכל ומעצבת פנים, רצינו ליצור בית שימושי למשפחה שלנו שיהיה גמיש מספיק כדי לתת מענה לצרכים שלנו כעת וגם לצרכים שלנו בעתיד. בנוסף, רצינו גם לשמר ולהדגיש את כל האלמנטים האמנותיים הקיימים" (מאתר האדריכלים)

קופסא וחצר

על מנת לנצל מירבית ככל האפשר את השטח הקטן יחסית של המגרש עליו נמצא הבית וליצור שטח מחייה גדול השתמשו האדריכלים בשתי טכניקות שהם קוראים להן "הקופסא" וה"חצר".

החצר

בחלקו האחורי של הבית הקיים הוסיפו האדריכלים הרחבה צמודת קרקע שמקיפה חצר פנימית קטנה. הבנייה סביב החצר והמיקוד של החדרים לכיוון החצר יצרו טשטוש בין הפנים לחוץ. בצורה זו נוצר רצף של חללי מחייה ופעילות שונים זה מזה ולזמנים שונים של היום חלקם בחוץ וחלקם בפנים.

בית מגורים מודרני

הקופסא

 

הקומה העליונה של התוספת נבנתה בצורה של קופסא בצבע צהוב עדין שכמו הונחה מאחורי גג הרעפים של  הבית המקורי. את "הקופסא" עטפו האדריכלים במעטפת של מתכת חתוכה בלייזר לדוגמת תחרה עדינה. המעטפת מגינה על הבית מפני קרינת השמש וכמובן יוצרת מראה מיוחד של אור וצל שמשתנה עם שעות היום.

מתכת חתוכה בלייזר לדוגמת תחרה

משחקי אור וצל בדוגמת תחרה עדינה

המעטפת עשויה מרצועות אנכיות ארוכות (כ 3 מטרים אורכן) שנחתכו בחיתוך לייזר וחוברו בהברגה גלויה של ברגי נירוסטה בהרחקה מהקיר. השימוש בפלטות שטוחות ובהברגה גלויה לא מצריכה קונסטרוקציית משנה, ריתוכים או התקנה מורכבת ואפשרה לאדריכלים ליצור מעטפת מבנה מרשימה וגדולה בעלויות נוחות יחסית. לא פעם אנחנו פוגשים אדריכלים שרוצים לייצר התקנת חיפוי צפה, נסתרת והמשכית, הדבר אפשרי, כמובן, אך מייקר את עלויות ההתקנה באופן משמעותי. כפי שאפשר להתרשם מהבית הזה, בקנה מידה גדול ההתקנה הגלויוה לא פוגעת במראה הסופי. כדאי לזכור זאת בבואכם לתכנן מעטפת מבנים או חיפוי קיר.

חיפוי קיר ממתכת חתוכה בלייזר

התקנה גלויה- מראה מרשים

אנחנו ממתינים לכם כאן כדי לסייע לכם בתכנון וביצוע הפרוייקט הבא שלכם. בהתקנה גלויה או נסתרת, פשוטה או מורכבת…..0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Working 9 till 5 22 ביולי 2014 מרחב עבודה משותף אדריכלות אלוהית 10 באוגוסט 2014