לגור בדירת פאר

09 מאי

לגור בדירת פאר

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

דיור בר השגה נשמע בישראל כמו חלום רחוק, על אחת כמה וכמה דיור בר השגה איכותי, במיקום אטרקטיבי וברמת בניה גבוהה. בהוליווד כמו בהוליווד, לעומת זאת, זהו לא חלום רחוק אלא המציאות.

מבנה מחופה באלומיניום חתוך בלייזר

המבנה הזה בשטח של כ -4000 מ"ר הוא פרוייקט דיור בר השגה לנוער להט"בי, לנשאי איידס ולאנשים עם מוגבלות. וממש כמו בסרט הוליוודי הוא ממוקם בלוק אחד בלבד צפונית לשדרות סנטה מוניקה שבהוליווד.

אלומיניום חתוך בלייזר לחיפוי מבנה

הבניין, המתוכנן כמבנה לשימוש מעורב בנוי בצפיפות על מנת שיכיל 32 דירות סטודיו בנות חדר אחד או שניים. עם זאת הוא מאפשר מרחב מחיה גדול ומכיל חצר פנימית משותפת גדולה. לכל דירה מרפסת הפונה אל החצר. הקומה התחתונה של הבניין מכילה שטחי מסחר ועסקים. בין היתר, בקומה התחתונה אף ממוקם ארגון ללא מטרות רווח בשם APLA Aids Project Los Angeles שמשרת באופן ישיר את מרבית דיירי הבניין.

cdnatshwnet

בניגוד לתפיסה שיש לרובנו לגבי דיור בר השגה, הבניין הזה מציג אדריכלות מתקדמת הן מבחינה חזותית והן מבחינה טכנולוגית. המרפסות בחזית הבניין הפונה לצד הרחוב מחופות בפאנלים מאלומיניום שנחתך בלייזר. חיפוי האלומיניום החתוך בלייזר מאפשר לדיירים מצד אחד אינטימיות והסתרה מהרחוב ומן הצד השני משאיר את המרפסות מוארות, מאווררות ופתוחות כלפי חוץ.

אלומיניום חתוך בלייזר לחיפוי מבנה

פינת הבניין עטופה בפסי אלומיניום שנראים כמו תחבושת שעוטפת באופן מרושל את הבניין. "רצינו לחגוג את הפינה הזו. הפינה והמעטפת (מעטפת האלומיניום החתוך בלייזר) הם האלמנט החשוב בבניין. הם ממש כמו מגדלור שמאיר את הבניין ומסב אליו את תשומת הלב" אומר האדריכל Patrick Tighe ממשרד Patrick Tighe Architecture שתכנן את הבניין בשיתוף עם משרד John V. Mutlow

543f127ec07a802a69000324_la-brea-affordable-housing-patrick-tighe-john-v-mutlow_d1

הבניין ממוקם במיקום מרכזי ונגיש במגוון אמצעים של תחבורה ציבורית. מיקומו בלב המרכז האורבני של הקהילה ומבטיח לדיירים גישה מיידית ונוחה לכל השירותים והעסקים המקומיים הנחוצים להם.

543f11f4c07a80762d000305_la-brea-affordable-housing-patrick-tighe-john-v-mutlow_c3

אז בזמן שכולם מתווכחים ומדברים על תוכניתו החדשה של שר האוצר החדש להורדת מחירי הדיור נזכיר שהבניין הזה בנוי בשיטה של דיור בר השגה ומאכלס נוער להט"בי, בעלי מוגבלויות ונשאי איידס. כנראה שבהוליווד הכל אפשרי. נקודה למחשבה.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אשליות 2 במאי 2015 מתכת חתוכה בלייזר וילה בחיפוי מתכת חתוכה בלייזר מדרון חלקלק 24 במאי 2015