יוקרה על הקיר

09 אפר

יוקרה על הקיר

בלוג הברזל No Response

"היי איתי, זו אירית מהסטודיו של ירון טל, יש לנו איזו עבודה שתתאים לכם……"  ככה, בדרך כלל, יוצאים לדרך הפרויקטים הכי מעניינים.

 

אלומיניום חתוך בלייזר

יוצאים לדרך

 

בסטודיו של ירון טל ביקשו שנתכנן ונקים קיר אלומיניום דקורטיבי Custom Made . עד כאן התיאור נשמע די שגרתי מבחינתנו. אבל, כאשר שמענו שהקיר מתוכנן להיות מוקם במשרדים הראשיים של "גינדי TLV", אחד מהפרויקטים המדוברים ביותר בעולם הנדל"ן האחרון ובאחד הרחובות הראשיים במרכז תל אביב הבנו שעלינו לתכנן ולהקים קיר כוח שישדר את היוקרה ואת הסטנדרטים המתבקשים.

 

חיפוי קיר דקורטיבי

יוקרה על הקיר

 

התחלנו בתיכנון כאשר מספר עקרונות מנחים אותנו. ראשית, הקיר הוא קיר חזיתי גדול (9*5 מטרים) שנראה היטב מן הרחוב לכן החלטנו לייצר לוחות אלומיניום דקורטיביים כאשר מאחוריהם שילבנו לוחות של פרספקס מיוחדים לפיזור והעצמת התאורה שהוקמה מאחורי הקיר. בצורה זו הקיר נראה כמו מסך מואר גדול שממתג היטב את הפרויקט. כמובן שלוגו הפרויקט שולב אף הוא בדוגמה הגרפית ככה שלא ניתן ל"פספס" את המשרדים ואת שם הפרויקט.

 

חיפוי קיר דקורטיבי בשילוב תאורה

חיפוי קיר דקורטיבי בשילוב תאורה

 

מבחינת הדוגמה הגרפית שתוכננה התחשבנו בעובדה שהקיר ניצב מאחורי דלפק קבלה ארוך גבוה ועוצמתי. התוצאה היא דוגמה גרפית גלית שבה האזור התחתון של הקיר אטום יותר ולאט לאט בתנועה גלית, ככל שעולים בגובה, הולכת הדוגמה ונפתחת ובהתאמה כמות האור גדולה יותר וממקדת את תשומת הלב אל מרכז הקיר ואל הדלפק.

 

קיר דקורטיבי מאלומיניום

גרפיקה בדוגמה גלית על מנת להדגיש את הדלפק

 

מסכי לד גדולים שעובדים 24 שעות משולבים בחלל המרכזי במשרדים. לפיכך, הדוגמה הגרפית של חיפוי הקיר הדקורטיבי לא מנסה להתחרות עם המסכים אלא דווקא להשתלב איתם. התוצאה היא דוגמה גרפית חזרתית שמבוססת על צורה גיאומטרית אחת פשוטה שבאמצעות שינוי הכיוון שלה והזזה שלה על פני לוחות האלומיניום לחיפוי השגנו מראה שמשתלב היטב ב"שפה" השולטת של המשרדים.

 

חיפוי קיר יוקרתי מאלומיניום

הגרפיקה משתלבת עם מסכי הלד

 

מאחר ורצינו לשדר יוקרה ללא פשרות בחרנו באלומיניום כחומר הגלם לעבודה. במקום לצבוע את הלוחות בצביעה רגילה, הלוחות עברו ציפוי אנודייז שחור שנותן עומק גדול יותר לגוון מאשר צביעה. התלייה על גבי הקיר היא תלייה יבשה ונסתרת ככה שלא נראים על פני השטח שום ברגים או אביזרי חיבור ופני השטח נראים רציפים וחלקים

 

אלומיניום דקורטיבי מצופה אנודייז

ציפוי אנודייז שחור להעמקת הצבע

את הדוגמה הגרפית שעיצבנו יישמנו גם על המעקה הראשי במשרדים שעולה לקומה השנייה. מאחר וכבר היה במקום מעקה זכוכית קיים הוחלט, לאחר שבחנו מספר אופציות, לשמור על המעקה הקיים במקום להתקין מעקה חדש אך לחפות אותו בלוחות אלומיניום דקים הצבועים באותו גוון ומעוצבים באותה דוגמה גרפית של הקיר.

 

מעקה זכוכית ואלומיניום דקורטיבי

אותה דוגמה גרפית מוצגת גם על המעקה

מאחר והמשרדים הם משרדים פעילים העבודות התקיימו בשעות הלילה תוך פגיעה מינימלית בתפקוד היומיומי של המשרדים. התוצאה היא משרדים חדשים לגמרי המצליחים לשדר את תחושת העוצמה והיוקרה שביקשו הלקוחות והמתכננים ליצר.

 1 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HOLA 17 במרץ 2018