החניה הכי טובה בעיר

22 יונ

החניה הכי טובה בעיר

בלוג הברזל No Response

למצוא חניה לרכב הפכה כבר מזמן למשימה מתסכלת וכמעט בלתי אפשרית. אבל בימינו, ככל שעולה המודעות הסביבתית והבריאותית לגבי שימוש באופניים כאמצעי תחבורה עולה גם מצוקת החניה של אופניים; קשה למצוא מקום שהוא בטוח ונגיש מספיק כדי להשאיר את האופניים קשורות בבטחה. מלון אחד בנורבגיה מצא פתרון לאורחים שלו שהוא כל כך יפה שנעשה לנו חשק ליסוע לחופשת אופניים בנורבגיה.

מבנה מחופה בפלטות בחיתוך לייזר

אפילו לרכבים אין כזו חניה

ביתן האופניים הוא חלק בלתי נפרד מהמלון שמיועד לנופשים אתגריים ובין היתר לרוכבי אופניים. החניה הוקמה בתחנת מטען ישנה מסוף המאה ה 19 תוך שינוי מינימלי למבנה המקורי ונאמנות לעקרונות השימוש החוזר האדפטיבי (Adaptive Reuse).

מחסן סחורה הופך לחניית אופניים

שימוש חוזר

בחניית האופניים יכולים להחנות בבטחה מעל ל 100 זוגות אופניים. כאמור, מתוך נאמנות לעקרון השימוש החוזר, האדריכלים במשרד MMW Architects הנורווגי שמרו ככל האפשר על הקונסטרוקציה והגימור החיצוני של המבנה הישן. על מנת להראות בכל זאת שהמבנה עבר שינוי ייעוד, החזית המזרחית שלו נבנתה מחדש ועברה "מתיחת פנים" משמעותית. החלק החיצוני של המבנה אולי מתבסס על מבנה ישן מן המאה ה19 אך המתכננים דאגו להפוך את החלל הפנימי למודרני ככל האפשר. בין היתר נוספו עמדות טעינה לאופניים חשמליות ומערכת מנעולי האופניים כמו גם הכניסה לביתן, מופעלים על ידי אפליקציה בטלפון החכם.

חיפוי חוץ למבנה במתכת חתוכה בלייזר

חוץ ישן- פנים מודרני

את השינוי העיקרי למבנה המקורי רואים מיד בכניסה למבנה. רמפת הכניסה למבנה (מותאמת, כמובן, לרכיבה על אופניים) מעוצבת כלשון בטון ענקית שמובילה לדלת מתכת גדולה שנחתכה בלייזר. בהמשך לדלת, כל חזית הכניסה למבנה חופתה אף היא באותה מתכת ובאותה דוגמה שנחתכה אף היא במכונת חיתוך לייזר. הדוגמא שנחתכה מתבססת על מראה יערות עצי האשור שמקיפים את המלון וצמרותיהם הסבוכות.

דלת כניסה מעוצבת

לשון בטון מובילה לדלת כניסה מעוצבת ממתכת בחיתוך לייזר

על מנת שיהיה ברור לכולם מהו הייעוד החדש של המבנה, דאגו האדריכלים לחתוך בלייזר גם דוגמאות של אופניים על חזית הכניסה.

מתכת חתוכה בלייזר

אור וצל….. ואופניים

העיצוב היה כל כך מוצלח בעיני המזמינים וככל הנראה גם בעיני קברניטי המחוז והתושבים שמעתה צמרות העצים עם האור שחודר בעדן מעטרות את כל התחנות במחוז ומהוות מעין סימן היכר. מלון אופניים נוסף של אותה רשת "זכה" גם הוא לקבל את אותה מעטפת.

דוגמת צמרות עצים חתוכה בלייזר

מתכת חתוכה בלייזר מאפשרת לאור טבעי להכנס

קירות ממתכת חתוכה בלייזר

עיצוב מוצלח שהפך לסימן היכר

אנחנו עובדים בלייצר עיצובים מדהימים במתכת בחיתוך בלייזר אז אנחנו משוחדים, אבל אהבנו, מאוד, ואתם? ספרו לנו

אור וצל וחיתוך בלייזר

ואם גם אתם אוהבים את השילוב בין ישן לחדש, בטוח תאהבו את זה0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מתכת שקופה 15 ביוני 2014 חיפוי מבנה מנירוסטה בחיתוך לייזר יופי ופונקציונאליות 29 ביוני 2014