גשר שהוא פסל

05 יול

גשר שהוא פסל

בלוג הברזל No Response

Baldwin Hills Parkland הוא פארק עירוני על שטח של קרוב ל 500 דונם, אחד השטחים הציבוריים הגדולים ביותר שעוד נותרו בקליפורניה שבארה"ב. בפארק מתקיימים ביחד צרכים קהילתיים של חינוך ופנאי עם צרכים סביבתיים של שימור וחידוש צמחייה ובעלי חיים, חלקם ייחודיים לאזור, כמו גם צרכים כלכליים כחלק מתעשיית הנפט הענפה בקליפורניה. בהמשך לתוכנית מתאר חדשה שהושלמה לפארק, יעבור האזור שינויים משמעותיים במהלך שלושים השנים הקרובות. חידוש של גשר הולכי רגל בכניסה לפארק הוא אחד השינויים הראשונים שעברו על הפארק, והעיצוב של הגשר בא לתת ביטוי אמנותי לשינויים ולדינמיות שעוד יעברו על האזור.

52f573d23a46d-losangeles-kenhahn-ac-8

הגשר עוצב על ידי האומן קליף גארטן לאחר שהוא ביצע סיורים בכל רחבי הפארק ו"תוכנן כסמל של שינוי- ביטוי לשינויים שעוברים ועוד יעברו על הפארק".

baldwin_hills_gateway_losangeles_kenhahn_ac_14_tcm111-2120228

הגשר הוא גשר קיים באורך של כ 45 מטרים אשר קיבל חיים וצורה חדשים על ידי מעקה אמנותי חדש שתוכנן עבורו. המעקה עשוי אלומיניום בעובי 3 מ"מ שנחתך בחיתוך לייזר ולאחר מכן עורגל באופן ממוכן על מנת לתת לו נפח ומימד שלישי. הדוגמה הדינמית שנחתכה בלייזר בלוחות האלומיניום, מדמה עור של לטאות שחיות בפארק ומהוות חלק מהמערכת האקולוגית הרגישה שלו.

creditbergassociates6-550x361

דוגמת החיתוך המאווררת והגלית יוצרת צלליות מעניינות על הרצפה ועל הסביבה. הייצור בלוחות אלומיניום עבים יחסית, ציפוי אנודייז קשה והערגול שנעשה בלוחות יוצרים מעקה עמיד מאוד הן לתנאי הסביבה (לחות, חול, רוחות וכו…) והן לתנאים מכניים (מכות, מגע, כיפוף ועוד…)

baldwin_hills_gateway_losangeles_kenhahn_ac_3_tcm111-2120231

הפרוייקט הוא פרוייקט ציבורי שמומן על ידי מענקים של מדינת קליפורניה. ככזה, הפרוייקט תוכנן והוקם תחת תקציב הדוק ומוגבל (כ- 540,000$ לכל הפרוייקט). מילת המפתח בפרוייקט המנוהל תחת תקציב כזה היא דיוק. מדידות מדוייקות, תכנון חכם וייצור מדוייק מאפשרים יצירת מבנה מורכב לכאורה תחת מגבלות תקציביות.

6

כל הפאנלים מאלומיניום שמרכיבים את המעקה יוצרו מראש באופן מלא במפעל ולאחר מכן הם הובלו לאתר לצורך התקנה. אופן ההתקנה תוכנן מראש להיות פשוט על מנת שיהיה מהיר וכדי שיוכל לבצע אותו גם קבלן בסיווג נמוך. בעזרת ברגים בלבד כל הפאנלים חוברו אל רצפת הבטון ובאופן דומה חוברו זה לזה ללא עמודי תמיכה וללא חלוקה פנימית. ייצור מוקדם דיגיטלי ומדוייק איפשר לכל הפאנלים להתאים זה לזה באופן מדוייק באתר.  בנוסף לזה, כאמור, חומר הגלם וציפוי הגמר מעניקים למעקה עמידות גבוהה ביותר ותחזוקה מינימלית.

losangeles-kenhahn-ac-5

התקנה פשוטה באמצעות ברגים בלבד

התאמת חומרי הגלם והגימור שלהם כמו גם תכנון נכון של אופן הייצור וההתקנה יכולים לחסוך כסף וזמן רב ויכולים להוות את ההבדל בין פרוייקט שנשאר על הנייר לכזה שמבוצע בפועל. ככל שתיצרו איתנו קשר בשלב מוקדם יותר של התכנון ככה נגדיל את הסיכוי להוציא את החלום שלכם אל הפועל.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

המהפכה הטכנולוגית 28 ביוני 2015 פתחי אור מהירות האור 12 ביולי 2015