גשרים ישרים וגבוהים בין אתמול ומחר

13 דצמ

גשרים ישרים וגבוהים בין אתמול ומחר

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

בכל פעם שאנחנו עולים לכיוון ירושלים אנחנו לא מצליחים להתחמק מהפקקים הגדולים שנוצרים באזור שער הגיא עקב העבודות להקמת המחלפים החדשים בכביש מספר 1. עבודות להרחבת, שדרוג והתאמת תשתיות תחבורה יכולות לקחת זמן רב ולשבש את החיים למשך זמן רב עד שהן מושלמות. ברשות התחבורה העירונית של פריס נדרשו לבצע התאמות של תחנות הרכבת הפרברית על מנת שיעמדו בתקנות הנגישות החדשות ויאפשרו גישה לנכים.

תחנת רכבת עם חיפוי אלומיניום

אחת התחנות ששופצה היא התחנה בקו  Fontenay-sous-Bois. ברשות התחבורה החליטו כי תחנת הרכבת תשאר פתוחה לכל אורך זמן השיפוץ וכי לוח הזמנים של הרכבת לא יפגע כלל.

שיפוץ תחנת רכבת

משרד האדריכלים הפריסאי Atelier-Phileas נבחר למשימה. האתגר של האדריכלים היה גדול במיוחד. עליהם לייצר חיבור ורצף הגיוני של מבנה הטרוגני שעבר מספר תקופות בניה- ראשיתו במאה ה 19 וסופו בשנות ה 70 של המאה ה 20; מעבר לכך הם התמודדו עם תקנות מגבילות הנוגעות לתחנות רכבת (מסילות, גבהים, מעברים עיליים וכו….) ומעל לכל זה עליהם לתכנן את כל השיפוץ וההתאמות ככה שלא יפגעו בלוח הזמנים של הרכבת ויותירו את התחנה פתוחה לכל אורך השיפוץ.

תחנת רכבת שיפוץ להנגשה לנכים

הפתרון של המתכננים היה לייצר גשר עילי שיחבר את שני צידי התחנה. הגשר מחובר למפלסי הרחוב משני צדי התחנה ונגיש לנכים. שתי מעליות ענק מחברות את הגשר לרציפים. הכניסה לתחנה ומכונות הכרטיסים הועלו למעלה למפלס הגשר.

גשר עם מעטפת אלומיניום חתוך בלייזר

על מנת שלא לפגוע בפסי הרכבת ועל מנת לא להדרש להרחבת הפסים, כל הגשר מוחזק על יד שני עמודי בטון בלבד שמהווים גם את פיר המעליות. הפתרון הפשוט הזה איפשר לבנות את כל הגשר (Pre Fabrication) בשטח מיוחד שהוכשר לכך במקביל למסילה.

גשר בתחנת רכבת

כל הגשר הוקם באתר עצמו לפני שהוא הותקן על עמודי בטון

כל הגשר, המדרגות ופירי המעליות עשויים שילוב של מתכת וברזל. תשומת לב מיוחדת ניתנה לעיצוב. המבנה כולו מחופה בשכבה כפולה של זכוכית ושל אלומיניום חתוך בלייזר לדוגמאות גיאומטריות.

חיתוך אלומיניום בלייזר

הדוגמאות שנחתכו בשכבת האלומיניום מאפשרות לעוברים ולשבים לראות את קונסטרוקציית המתכת הכבדה של הגשר- מבנה.

אלומיניום חתוך בלייזר

קונסטרוקציית הגשר הכבדה בולטת מבעד לדוגמאות העדינות שנחתכו בלייזר

כאשר מוקם מבנה מעין זה אשר מיוצר באתר עצמו במלואו לפני שהוא מותקן או מורם למקומו נדרשים תכנון וביצוע מדוייקים. בעידן הדיגיטלי-טכנולוגי של היום תכנון מקדים מדוייק וביצוע מדוייק באתר הם, כמובן, דבר אפשרי ופשוט יחסית. במקרה זה המתכננים לקחו את עניין התכנון צעד אחד נוסף קדימה- לאחר שהוקם והורכב במלואו באתר הונף הגשר למקומו בלילה אחד, הלילה שבין ה 25 ל 26 לאוקטובר. ולמה דוקא בתאריך זה? התשובה אחרי התמונה

גשר אלומיניום חתוך בלייזר

אני יודע מה עשית בלילה שבין ה 25-26.10

בלילה שבין ה 25 ל 26 באוקטובר מתבצע המעבר לשעון חורף מה שאומר שנוספה שעת עבודה יקרה נוספת. שעה הכרחית כאשר מרימים לאוויר קונסטרוקציה במשקל 92 טונות.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אדריכלות מולקולרית 7 בדצמבר 2014 אלומיניום מנוקב לחיפוי מבנים מרכז תרבות מרוקו אור ומסורת 21 בדצמבר 2014