בד מאלומיניום

24 אוג

בד מאלומיניום

בלוג הברזל, חיפוי מבנים One Response

אנחנו כותבים בבלוג הרבה מאוד על האפקטים של האור שנוצרים כתוצאה מחיפויי מבנים וממחיצות דקורטיביות שמעוצבים בחיתוך בלייזר, אבל מעטפת המבנה הזו היא משהו באמת יוצא דופן.

חיפוי מבנה אלומיניום

העיצוב המיוחד של בניין הדירות הזה באמסטרדם הוא תוצאה של שיתוף פעולה מוצלח בין משרד האדריכלים Abbink X De Haas והמעצב כריס קבל (Chris Kabel). שאיפתם של האדריכלים הייתה ליצור מעטפת מבנה שתתייחס להיסטוריה של האזור. הבניין ממוקם אמנם ברובע האורות האדומים באמסטרדם אך באזור שמוכר היסטורית דווקא בגלל תעשיית הטקסטיל ששגשגה בו במאות ה 16 וה 17.

חיפוי אלומיניום למבנה

הבניין נראה כאילו הוא עטוף בבד

כריס קבל היה אחראי על עיצוב ותכנון המעטפת החיצונית של הבניין. לאחר שבחן כמה אפשרויות למעטפת שתיוצר בחיתוך בלייזר הוא החליט לבסוף לייצר את המעטפת דווקא בטכנולוגיית ניקוב. כלי ניקוב מיוחד בצורת משושה תוכנן כך שהוא מותיר שוליים ("גשרים" בשפה המקצועית) ו המשושה נשאר מחובר לפאנלים. בצורה זו הוא ייצר עשרות פאנלים מאלומיניום שנוקבו בהם חורים משושים.  הגשרים העדינים שנותרו מאפשרים לאחר הניקוב לכופף למעלה או למטה את המשושים. כיפוף למטה ייצור צל ואילו כיפוף למעלה יחזיר את אור השמש.

ניקוב אלומיניום

מיליוני נקבים

התוצאה של שיטת הניקוב – כיפוף המיוחדת הזו יוצרת מעין וילון של פיקסלים שנראה כמו בד מתנפנף שעוטף את המבנה.

חיפוי מבנים

מבנה עטוף ב"בד" מאלומיניום

הדמיות ממוחשבות ומודלים פיזיים (תחילה בנייר ולאחר מכן במתכת) שעשה כריס עזרו לו לקבוע ולדעת מראש לאיזה כיוון יכופף כל אחד ממיליוני ה"פיקסלים" שמפוזרים על הפאנלים. בזמן הניקוב והייצור במפעל חלקו האחורי של כל משושה סומן בסימון קטן. אם על משושה הופיע הסימן יש לכופף אותו למעלה, את המשושים ללא הסימנים יש לכופף למטה. למעשה, כריס והאדריכלים ידעו מראש כיצד תראה מעטפת המבנה לאחר ההתקנה עוד לפני שהם ייצרו אותה בפועל.

הדמייה ממוחשבת של חיפוי מבנה מאלומיניום

הדמייה ממוחשבת

 

מודל נייר לביצוע חיפוי אלומיניום למבנה

מודל ראשוני מנייר

 

פלטת אלומיניום מנוקבת לעיטוף מבנים

דגם ראשון באלומיניום

הפאנלים העשויים אלומיניום נצבעו בצביעה אלקטרוסטאטית בתנור בצבע לבן. הצבע הלבן מדגיש את משחקי האור והצל שיוצרת המעטפת ומחזק את האור שנכנס לתוך הבניין.

בניין מחופה בפאנלים מאלומיניום

"תצבעו הכל בטורקיז או שאני קופץ"

המעטפת מכסה את כל הבניין, ואפילו החלונות והדלתות שנפתחים החוצה מחופים באותה דוגמת פיקסלים.

ניקוב אלומיניום

את דוגמת המשושים הזו על הפאנלים ניתן להשיג בכמה שיטות וטכנולוגיות. הבחירה בשיטת הניקוב הועדפה על פני חיתוך בלייזר בעיקר משיקולי תקציב. תוצאה זהה הייתה עולה פי כמה אם הייתה מבוצעת בחיתוך בלייזר. הבחירה בטכנולוגיה הנכונה תלויה בגורמים רבים החל מהעיצוב עצמו, עבור בחומרי הגלם וכלה בתקציב. אנחנו בחיתוכים נדע להתאים עבורכם את הטכנולוגיה את חומרי הגלם ואת העיצוב ונחבר לכם את כל הפינות על מנת להגשים לכם את עיצוב החלומות שלכם. התחילו כאן.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

1 Pingback

  1. בטון ממוחזר | חיתוכים

    26 באוקטובר 2014 at 18:40

    […] אחרים שחופו במעטפת חתוכה בלייזר ועליהם כתבנו למשל כאן, כאן וכאן, חיפוי המתכת משיג כמה יתרונות שונים. ראשית, […]

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אלפרסקו 2014 20 באוגוסט 2014 חיפוי מבנה במתכת מנוקבת צייר לי כבשה 31 באוגוסט 2014