"אין לי כסף אין לי"

16 פבר

"אין לי כסף אין לי"

בלוג הברזל One Response

לא פעם ולא פעמיים אנחנו נתקלים בפרוייקטים עם חזון גדול, עיצוב מדהים המון רצון אבל…. תקציב מוגבל. בניגוד למה שאולי מקובל לחשוב, פתרונות עיצוב (ובעיקר חיפוי מבנים- למשל זה או זה) שעושים שימוש בייצור דיגיטלי לא חייבים להיות יקרים יותר מפתרונות אחרים, לעומת זאת, התמורה החזותית שהם נותנים עולה על זו של הפתרונות הקונבנציונאליים בעשרות מונים.

ובכל זאת…. עדיין מוגבלים בתקציב? הנה הפתרון.

משרד האדריכלים הסלובני Ofis Arhitekti עיצב מרכז קניות בלובליאנה תחת מגבלות תקציב משמעותיות. לאחר בחינת התקציב שהוגדר להם לחיפוי שלוש חזיתות של מרכז קניות (60,000 יורו) הם הגיעו למסקנה שהם צריכים לחפות שלושה קירות חיצוניים של המבנה בתקציב ובחומר הגלם הדרוש לחיפוי קיר אחד בלבד. האדריכלים עשו מהלימון לימונדה ומצאו פיתרון מקורי. התוצאה- חדשנית, עומדת בדרישות התקציב ובעיקר, יפה.

לפתרון שהם מצאו הם קראו "מעטפת נקודות" "Dot Envelope". לצורך המעטפת האדריכלים יצרו עיצוב פשוט של פלטות מתכת ריבועיות שמתוכן נחתכו בחיתוך לייזר דיסקים עגולים. הפלטות הריבועיות שימשו לחיפוי חלק (כ- 20% מפני השטח) מן המבנה.; שלא כמו ברוב המקרים בהם נעשה שימוש בפלטות מתכת מעוצבות בחיתוך לייזר, במקרה זה במקום ל"בזבז" את הדיסקים שיצאו מן הפלטות, נעשה גם בהם שימוש לחיפוי שמונים האחוזים הנותרים של הקירות של מרכז הקניות.

דיסקים ממתכת בחיתוך לייזר

ללא בזבוז של חומר גלם

הדיסקים חוברו ביניהם באופן גס על ידי שרשראות ברזל, על שרשראות הברזל יגדלו צמחים מטפסים שישלימו את הכיסוי של המבנה ויסייעו בקירור המבנה ויהפכו את הקיר לקיר ירוק ואקולוגי.

השימוש במלוא חומר הגלם מאפשר כיסוי שטח נרחב הרבה יותר של המבנה וחוסך באופן ניכר בעלויות. כדאי לזכור שכאשר רוצים לעשות שימוש גם בפחת של חומר הגלם יש ליידע אותנו לפני החיתוך. אם ברצוננו לשמור על החלקים "המיותרים" יפים, שלמים וברי שימוש יש לתכנן תוכנית חיתוך שונה מאשר תוכנית בה הפחת נזרק לזבל (או נשלח למחזור).

גם אצלנו מצטברת כמות לא קטנה של "זבל" בר שימוש. קדימה, מי מרים את הכפפה ומחפה את מרכז הקניות הבא בשאריות של חיתוך בלייזר?

שאריות מתכת בחיתוך בלייזר

זבל של אחד הוא הזהב של אחר

מתכת בחיתוך בלייזר

ומה עושים עם השאריות של הסקייטבורד כבר קראתם?1 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

  1. alexspaces

    16 בפברואר 2014 at 22:26

    מאוד יפה
    תשמור את השאריות! אני אבוא לנבור…..איזה חמרים יש?

    הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אוכל, קדימה אוכל 8 בפברואר 2014 פיצוציה דור 4 20 בפברואר 2014