אוכל, קדימה אוכל

08 פבר

אוכל, קדימה אוכל

בלוג הברזל No Response

עיצוב ואוכל הם שני דברים שאנחנו מאוד אוהבים. המרכז הקולינרי של חבל הבאסקים (Basque Culinary Center) מציע שילוב מנצח של השניים.

המרכז הקולינרי הוא מקום בו סטודנטים, חוקרים, חברות מסחריות וארגונים ממשלתיים לומדים, חוקרים ומקדמים את המטבח הספרדי בכלל ואת זה הבאסקי בפרט.

את המרכז, שהקמתו הושלמה לפני כשנתיים וחצי עיצב משרד האדריכלים הספרדי Vaumm Arkitektura והעיצוב שלו בהחלט נותן את הרושם המתאים למרכז שממנו תצא הבשורה הקולינרית הבאה.

המרכז הוקם על מורדותיה של גבעה תלולה בפארק העסקים הטכנולוגיים של סן סבסטיאן. על מנת שלא להתנשא גבוה מעל יתר המבנים בפארק, נקודת המוצא של העיצוב הייתה ניצול המדרון של הגבעה; המבנה בן חמש הקומות עוצב בצורת האות U מה שמאפשר יצירת מרחב פנימי גדול ללא הצורך לעלות לגובה רב מידי.

חזית המבנה עוצבה כמה שנראה כערימת צלחות. חלקו האחורי של המבנה בנוי סביב חצר פנימית גדולה. הכניסה הראשית למבנה היא דווקא מן הקומה העליונה שם ממוקמים המתחמים הראשיים וההתקדמות היא דווקא במורד המבנה בהתאם למדרון של הגבעה. מרפסות ארוכות חיצוניות שמשקיפות למפרץ "רצות" לאורכה של כל קומה וגשר תלוי מקשר בין שתי זרועות האות U בקומה העליונה.

מי השאיר כלים בכיור?

האדריכלים רצו לעשות שימוש בטכנולוגיות מודרניות וחדשניות בעיצוב המבנה כדי לתת ביטוי לחדשנות שמייצג המרכז הקולינרי. לפיכך הם עשו שימוש נרחב מאוד בטכנולוגיות ייצור דיגיטליות. כל חלקו האחורי של המבנה שפונה לכיוון החצר הפנימית מחופה בפאנלים מוזהבים ממתכת שנחתכה בחיתוך לייזר ונוקבה במכונת ניקוב CNC.

אפשרויות העיצוב השונות של הפאנלים

הייצור והיישום של פאנלים בחיתוך לייזר הוא פשוט מאוד אך עם זאת נותן אפקט ייחודי. ניתן לעצב עשרות פאנלים בעיצוב שונה זה מזה, כפי שנעשה במבנה הזה, או ליישם פאנל אחד בעיצוב חוזר. כך או כך, המראה היוקרתי יושג. הנה עוד כמה תמונות להוכחה

פאנלים מברזל בחיתוך לייזר

מבנה מחופה בברזל בחיתוך לייזר

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מה יגידו אזובי הקיר? 1 בפברואר 2014 "אין לי כ… 16 בפברואר 2014