אדריכלות ממוחשבת

07 ספט

אדריכלות ממוחשבת

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

כאשר משרד האדריכלים הגרמני Format Elf ניגשו למשימת עיצוב המעטפת של המבנה הזה בגרמניה אחת המטרות שלהם הייתה להוכיח יכולת העברה מוצלחת של טכנולוגיה שמשמשת בדרך כלל את התעשייה הכבדה, לעולם האדריכלות.

מבנה מחופה אלומיניום

לתכנון המעטפת עשו האדריכלים שימוש באלגוריתם מתמטי שמאפשר לתכנן במהירות צורות גיאומטריות שחוזרות על עצמן (תכנון פרמטרי). האלגוריתם מעצב את המעטפת על פי פרמטרים מוגדרים מראש שיכולים לקבוע, למשל, את גודלן ומיקומן של הצורות הגיאומטריות על המעטפת.

אלומיניום חתוך בלייזר

צורה זהה- גדלים משתנים

המבנה החד קומתי הארוך שוכן למרגלות עצים גדולים ונמצא על שטחו של מפעל ישן לייצור אלומיניום. המעטפת עשויה אלומיניום שהוא חומר חיפוי חוץ מצויין הן מבחינת עמידות לתנאי מזג האוויר והן מאחר והוא מבודד תרמית ואקוסטית. במקרה זה האלומיניום גם מהווה תזכורת למפעל האלומיניום הישן עליו ממוקם המבנה.

חיתוך אלומיניום בלייזר

מתחת לעצים ועל שטחו של מפעל ישן לייצור אלומיניום

האלגוריתם תוכנן כך שהוא יתכנן מעטפת של חורים בצורת משושים שייחתכו בלייזר על לוחות אלומיניום. מאחר והמבנה מוצל בחלקו על ידי העצים ובחלקו הוא חשוף לשמש,  מיקום החורים וגודלם נקבע על ידי האלגוריתם על סמך כמות הצל שמקבל כל חלק בבניין.

תוכנית מבנה בחיפוי אלומיניום

חורים גדולים וצפופים יותר היכן שיש יותר צל

תוכנית פאנל אלומיניום חתוך בלייזר

המבנה משמש מעין חממת עבודה למספר חברות מתחום העיצוב והיצירה. חלקים מן המבנה היו חשופים מאוד לאור ולקרינת השמש ואילו חלקים אחרים מוצלים על ידי העצים.  תכנון המעטפת באמצעות אלגוריתם מתמטי ממוחשב איפשר יצירת שליטה מבוקרת ופסיבית על כמות האור הנכנסת למבנה ונוצר מצב בו כמות האור בכל המבנה אחידה ומאפשרת תנאי עבודה נוחים בחללי העבודה שבפנים. הייצור הממוחשב בחיתוך בלייזר, מבטיח רמת התאמה וביצוע מושלמות ביחס לתוכנית ומאפשר התקנה רציפה והמנעות מ"הפתעות"

מבט מבפנים של מבנה מחופה באלומיניום

מיי שיוצא אחרון שיכבה את האור!

החזית הדרומית של המבנה עשויה זכוכית. מערכת מנועים מיוחדת שפותחה לטובת פרוייקט זה יכולה להזיז את לוחות הזכוכית ששוקלים כ 300 ק"ג כל אחד. הזזה אופקית של החלונות יוצרת מסדרון אוויר שמאפשר איוורור של המבנה.

חזית זכוכית למבנה

חזית דרומית מזכוכית

עיצוב הפנים של המבנה הוא המשך ישיר של העיצוב שבחוץ. הצבעים האכרומטיים, בעיקר שחור ולבן, הם הדומיננטיים בתוך המשרדים ובחללי העבודה והמפגש. חללי העבודה, הקיוביקלס, המשרדים וחדרי הישיבות מסודרים לאורך שתי החזיתות. חלק מן הריהוט תוכנן ויוצר במיוחד לעבודה זו על מנת להתאים לרוחו הכללית של המבנה.

חללי עבודה מוארים באור טבעי

חללי עבודה מוארים באור טבעי

שילוב של תכנון ממוחשב עם יכולות ייצור דיגיטליות מאפשר יצירת פתרון שהוא גם יפה, גם חכם ובעיקר מהיר לביצוע וחסכוני כלכלית. כמובן, שיש צורך בשילוב נכון של הנחיה אנושית שתהפוך את העיצובים הממוחשבים גם לכאלה שנעימים לעין ולמשתמש.0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

צייר לי כבשה 31 באוגוסט 2014 חיפוי מבנה במתכת מנוקבת אבן, נייר ומספריים 14 בספטמבר 2014