אדריכלות אלוהית

10 אוג

אדריכלות אלוהית

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

לפעמים, כדי לעמוד על טיבה של אדריכלות תקופתית או אזורית, צריך ללכת לבקר בכנסיה…. לאורך ההיסטוריה ובייחוד באירופה, הכנסיות ייצגו את פסגת האדריכלות של התקופה ושל המקום וכן את אופיה של הקהילה. גם היום, לכנסיה משאבים רבים והרצון להציג את כוחה של הכנסיה ושל הקהילה יכול לבוא לידי ביטוי בהקמת מבנים אייקוניים. התוצאה יכולה לפעמים לעבור את הגבול שבין מרהיב לראוותני.

חיפוי חוץ למבני דת

להציג עושר דרך האדריכלות

משרד האדריכלים הסינגפורי Laud Architects מתמחה בתכנון כנסיות וכבר תכנן והקים לא מעט כאלו. את מבנה הכנסיה החדש  של קהילת Life Church  הם תכננו במקום מבנה הכנסיה הישן, מבנה שנבנה בסגנון מודרני בשנות ה 70 של המאה הקודמת. המבנה הישן אמנם היה אייקון אדריכלי בפני עצמו אך כבר סבל מבעיות מבניות, בנוסף התכנון המקורי לא ניצל במלואו את הפוטנציאל של המגרש.

מבנה הכנסיה המקורי

מבנה הכנסיה המקורי

חיפוי מבנה באלומיניום

The light shall set you free

הכנסיה היא למעשה שני מבנים שמקושרים ביניהם בחצר פנימית.

עיצוב מודרני

חצר פנימית מחברת בין שני חלקי הכנסיה

מחשבה רבה הושקעה בתכנון המבנה החדש ככה שהוא ישתלב עם יתר המבנים בסביבה. החלק הנמוך יותר של הכנסיה שצמוד למפלס הרחוב נבנה בגובה דומה ליתר המבנים ברחוב (3 קומות). בחלקו הפנימי יותר של המגרש נמצא החלק הגבוה יותר (7 קומות) והוא עוצב כך שייצור רצף עם מבנה המכללה לאומנויות שנמצא מצידו השני של הרחוב.

מבנה בחיפוי אלומיניום

רצף אורבאני

העיצוב החדש של המבנה מתכתב עם צורתו של המבנה המקורי (ועם אדריכלות כנסיות אופיינית, בכלל)  ונראה כמונולית שמסתיים בגג אלומיניום מחודד מרחף. הגג עשוי לוח רציף של אלומיניום. המבנה כולה מחופה בחיפוי של לוחות אלומיניום שנחתכו בלייזר.

גג אלומיניום חיתוך לייזר

חיפוי המבנה באלומיניום עשוי משלושה מקטעים ארוכים שמחוברים ביניהם על ידי גרם מדרגות חיצוני ש"תופר" את שלושת המקטעים ביחד. דוגמת החיתוך המשולשת נוצרה בהשראת המילה "אנשים" במנדרינית 人

 

חיפוי מבנה באלומיניום

לוחות אלומיניום לחיפוי חוץ

חיפוי מבנים באלומיניום חתוך בלייזר נותן, מעבר למראה הייחודי, מספר יתרונות נוספים. הראשון, כמובן, הוא שכבת הגנה נוספת למבנה מפני קרינת השמש. הבידוד שנותן מסך האלומיניום מביא איתו יתרון נוסף של חסכון בעלויות אנרגיה הדרושה לקירור המבנה. זהו יתרון חשוב במיוחד במדינה כמו ישראל עם אקלים חם וקרינת שמש גבוהה במרבית ימות השנה. עצם השימוש בטכנולוגית חיתוך בלייזר ליצירת הדוגמה בלוחות האלומיניום לחיפוי נותן יתרון נוסף בכך שהוא מאפשר ל"צייר" על האלומיניום כל דוגמה שבוחרים. הדבר מאפשר להתאים את דוגמת החיתוך לאופי המבנה, אופי הסביבה או דרישות הלקוח. משחקי אור וצל מעניניים על המבנה וסביבתו שמשתנים בהתאם לזוית השמש או התאורה המלאכותית.

חיפוי אלומיניום לקיר

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

לעצב בשביל האדריכל 3 באוגוסט 2014 חיפוי קיר ממתכת חתוכה בלייזר חיפוי מבנה באלומיניום מסע לחלל 16 באוגוסט 2014