התוספת שתופסת

21 דצמ

התוספת שתופסת

בלוג הברזל 4 Responses

נדל"ן הוא עסק יקר, נדל"ן בלונדון הוא אפילו עסק יקר מאוד. אבל, בדירה הזו, מצוקת המקום הפכה ליתרון ותוספת החדר לדירה הזו חורגת מהשימוש שלה כתוספת מקום בלבד והופכת ליצירת אמנות של ממש.

חדר עץ בכרסום CNC

חללים קטנים יכולים להיות אתגר עיצובי ואדריכלי לא קטן. משפחה לונדונית רכשה דירה שהיה לה אמנם חלל מגורים גדול מאוד ותקרה גבוהה, אבל כאשר המשפחה גדלה ונזקקה לחדר נוסף בדירה הם גילו כי אין להם אפשרות להתרחב החוצה או למעלה. במקום זאת  הם החליטו פשוט להתרחב פנימה….

חדר עץ

משרד האדריכלים Atmos קיבל עליו את האתגר לתכנן ולהקים חדר נוסף למשפחה זו. אבל, במקום להקים את הפתרון הפשוט של  גלריה תלויה על עמודים הם החליטו פשוט להקים חדר בתוך חדר.

חדר בתוך חדר

התוספת עושה שימוש מסיבי ונכון ביכולות תכנון וייצור דיגיטלי. היא עשויה מ 14 צלעות עץ  MDF מרכזיות שיוצרו בכרסומת CNC ממוחשבת. השלד הוקם בצורה של צלעות גליות כמו צורתה של בטן של אוניה, דבר שמקנה חוזק ויציבות. התכנון הדיגיטלי וההסתמכות על אמצעי ייצור ממוחשבים איפשרו לייצר מראש את כל החלקים באופן מדוייק ואיפשרו להתאים את כל החלקים בשטח אחד לשני ללא ברגים, מסמרים או דבק. כל חלק מוספר מראש ו"מצא" את מקומו בשלד מיידית. תכנון ממוחשב וייצור ממוחשב בכרסומת CNC איפשרו גם שהתוספת כולה תגיע בחלקים לאתר באמצעות משאית והיא הוקמה באתר תוך יום אחד בלבד.

חלקים ממוספרים

מספור ב CNC

הרכבה קלה בשטח

מה שמקסים במיוחד הוא העובדה שצלעות העץ הגליות גולשות מן הקירות אל התקרה והרצפה ומעבר להיותן השלד המרכזי של החדר, הן יוצרות גם את הריהוט, המדרגות, המעקה ועוד ונותנות תחושה של מרחב וזרימה.

חדר ממוחשב

לטעמנו החדר הזה חורג כל כך הרבה מההגדרה היבשה של תוספת בניה וגולש עמוק לתוך עולם האמנות (מישהו אמר גאודי?) כך שלא נכביר במילים וניתן לכם ליהנות מן התמונות ומן הוידאו שבהמשך פוסט זה

חדר בכרסום CNC

מדרגות מעץ בכרסום CNC

חדר עץ

תתוספת בניה בעץ מכורסם ב CNC

אהבתם? שתפו אותנו. ממש אהבתם? נסו גם את זה, או את זה, או זה4 תגובות

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

 1. hagitpopper חגית פופר

  22 בדצמבר 2013 at 13:58

  באמת Art Nouveau…או גאודי. הצורות האורגניות חוזרות בעזרת הטכנולוגיה ואינן עוד חלום בלתי מושג. מקסים

  הגב
  • Etai Ophir

   22 בדצמבר 2013 at 16:46

   בדיוק, תכנון וביצוע מדויקים ועולים על הגל, תרתי משמע

   הגב
 2. alexspaces

  22 בדצמבר 2013 at 10:56

  יפהיפה! אין מילים.

  הגב
  • Etai Ophir

   22 בדצמבר 2013 at 11:09

   אלכס, גם לנו אין מילים אבל גנבת לנו אותן מהפה

   הגב

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

יודע חקלאי פיקח 14 בדצמבר 2013 חממה עשויה פאנלים מפלסטיק בחיתוך לייזר כתום זה השחור החדש 28 בדצמבר 2013