השר לאיכות הסביבה

07 יונ

השר לאיכות הסביבה

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

איכות החיים שהבית שלנו מאפשר לנו לא נקבעת רק מהבית עצמו אלא גם מהסביבה שלו.

מעטפת מתכת בניקוב CNC

האדריכלים בסטודיו Mount Fuji Architects נתבקשו לתכנן בית מגורים ומשרד ביתי באחת השכונות היקרות ביותר בטוקיו. אבל בניגוד מוחלט למחירי הקרקע הגבוהים, השכונה מאופיינת בצפיפות גבוהה מאוד ובאיכות חיים שאינה מצדיקה את מחירי הקרקע.  "לטעמנו, יותר משהיה חשוב להצליח להכניס עוד בית בשכונה הצפופה, היה חשוב לנו ליצור סביבת מגורים טובה יותר" אומר האדריכל האחראי על הפרוייקט.

מעטפת מתכת למבנה

האדריכלים תיכננו עבור הבית הזה סביבת יער מלאכותית שעשויה ממעטפת עדינה מאוד של מתכת בעובי 3 מ"מ שיוצרת אשלייה שהבית יושב בלב יער. רצועה היקפית של מעטפת מתכת כפולה מקיפה את הבית. המתכת נוקבה בניקוב CNC  בגרדיאנט יורד לדוגמת ניקוב עדינה מאוד בצורת פריחת עצי הדובדבן.

מתכת מנוקבת CNC

המעטפת מאפשרת מצד אחד אינטימיות ובידוד של הבית מהסביבה הצפופה והעירונית ומן הצד השני מאפשרת להמון אור ואוויר להכנס וכמובן, מעל הכל מקיפה את הבית כולו ביער מלאכותי ומזמין.

מעטפת מתכת למבנה

את ההשראה הראשונית לבית קיבלו במשרד האדריכלים מבית הזכוכית המפורסם של האדריכל פיליפ גו'נסון.

בית הזכוכית של גו'נסון

בית הזכוכית של פיליפ גו'נסון

"התחושה של חופש, פתיחות והרצון להלך עירומים בבית קשורה לעובדה שהבית כולו עשוי זכוכית. אבל, מה שחשוב באמת הוא העבודה שהבית מוקף בסביבה נעימה- היער"

לתפיסת האדריכלים ברגע שהסביבה של הבית היא נעימה ומזמינה ועושה חשק לגור בה, כל מה שנותר לאדריכל לעשות הוא ליצור הפרדה פיזית בין הסביבה החיצונית לזו הפנימית באמצעות מעטפות דקות ועדינות. למעשה, כל עוד הסביבה נעימה למחייה ולמגורים הבית עצמו כבר לא נחוץ.

בית במעטפת מתכת מנוקבת

הכניסה אל הבית היא בתווך בין שתי שכבות המתכת. ההליכה ב"יער" המלאכותי אל תוך הבית יוצרת תחושה נעימה ומזמינה. פנים הבית עצמו אינו מתוכנן כ"בית" במובן המסורתי של המילה אלא מתוכנן כסביבת מגורים פונקציונלית, נוחה ומזמינה.

בית במעטפת מתכת

מעטפת מתכת בניקוב CNC

לטעמנו אין תחליף ליער, עצים ונוף טבעיים. אבל אם כבר לגור בצפיפות העירונית, לפחות שיהיה נעים. רוצים גם אתם להקים סביבת מגורים נעימה יותר? זה הזמן לפנות אלינו

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אדריכלות טבעית 31 במאי 2015 אלומיניום חתוך בלייזר לעיטוף מבנה Autumn Leaves 14 ביוני 2015