אדריכלות טבעית

31 מאי

אדריכלות טבעית

בלוג הברזל, חיפוי מבנים No Response

לאחר ביקור בהרי הדולומיטים שבצפון איטליה קרא להם האדרכיל לה קורבוזיה "עבודת האדריכלות הטבעית היפה ביותר בעולם כולו". לאחר כמה וכמה ביקורים בדולומיטים לנו לא נותר אלא להסכים אותו.

הרי הדולומיטים איטליה

עם תארים כאלה מחייבים, כאשר מקימים את המטה המרכזי של אחד המפעלים היצרניים הגדולים באזור חייבים להתייחס גם ל"אדריכלות" של ההרים מסביב.

מבנה בהרי הדולומיטים

חברת Salewa היא יצרנית ציוד קמפינג, טיולים וספורט אתגרי מהגדולות והטובות באירופה. בניין המטה המרכזי החדש של החברה יושב במיקום מרכזי על הכביש הראשי של העיר בולזנו, אחד משערי הגישה להרי הדולומיטים.

מטה חברת Salewa

המיקום המרכזי והאסטרטגי במרכזה של העיר למרגלות ההרים הביא את האדריכלים ממשרד Cino Zucchi ו Park Associati שתכננו במשותף את מבנה המטה החדש לתכנן מבנה שיהיה "נוף" אורבני ושיקיים דיאלוג עם הנוף הטבעי שלמרגלותיו הוא יושב.

מבנה מטה חברת Salewa

המבנה הוא אמנם המטה המרכזי של החברה ומכיל משרדים וחללי עבודה עבור עובדי החברה, אך נועד, בראש ובראשונה, לשמש כמייצג אופייני של ערכי החברה ולהיות נקודת מפגש בין החברה לספקים, השותפים והלקוחות שלה.

Salewa Italy

המטה שמורכב ממספר מבנים שנראים כלוחות אבן בתצורות האופיניות להרי הדולומיטים מאפשר, כחלק מערכי החברה, שילוב של פעילויות יומיומיות טיפוסיות החל מבילוי ופנאי, עבור במפגשים חברתיים וכלה בעבודה.

12

בין הפונקציות השונות המפוזרות במבנים שמרכיבים את המטה ניתן למנות מחסנים, משרדים, מספר חנויות של מוצרי החברה, גן ילדים, קפיטריה ואפילו קיר טיפוס מלאכותי

01

החזיתות הצפוניות של כל המבנים הן חזיתות זכוכית גדולות. יתר החזיתות של המבנים עטופות במעטפת אלומיניום חתוך בלייזר לדוגמת עיגולים במידות שונות. מעטפת האלומיניום החתוכה וצבועה בשילוב עם הזכוכית והשתקפות האור, נותנת למבנים מראה דמוי אבני קריסטל על רקע הנוף היפה.

11

כאשר מוקפים בכל כך הרבה טבע ויופי ועוצמה טבעיים אין טעם לנסות להתחרות באדרכילות של הטבע, במקום זה הצליחו האדריכלים להשתלב תוך שהם יוצרים מבנה בעל אמירה ואופי שמייצג את ערכי המותג. לנו נהיה חשק לביקור נוסף בדולומיטים

 0 תגובה

האם תרצה להצטרף לדיון ? אל תהסס להוסיף תגובה!

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

באפשרותך להשתמש בקודים של HTML בתגובה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מדרון חלקלק 24 במאי 2015 וילה בחיפוי מתכת חתוכה בלייזר מעטפת מתכת למבנה השר לאיכות הסביבה 7 ביוני 2015